No on sitä aikoihin eletty, että eläinten parittelusta pitää soittaa hätäkeskukseen. Että silleen.
Iltalehti.
Iltalehti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se on sitä kateutta.
No taitaa olla niitä " Kettutyttöjä " jotka ovat maailman todellisuudesta ihan ulkona.
Että silleen.
heteroseksi ei sovi kehä kolmosen sisälle
Julkisella paikalla naiminen on kielletty. Eduskunnan on ilmeisesti tarkennettava lakia.
No nyt on perustettava eläinten seksivalvojan virkoja, ettei kettutytöt pöyristy. Että silleen.
Kyllä tuohon olisi puututtava, eikö vaikkapa Räsäsen Päpä tai Niikon Mika voisi tehdä eduskunta aloitetta tuollaisen siveettömyyden kieltämiseksi. Tokihan ihan joku tavan tapakristittykin on oikeutettu tekemään tuosta aiheesta kansalaisaloitteen.
"Kettuseksi sai hätääntyneen naisen soittamaan 112:een – palomestari pahoittelee ”herkän hetken” pilaamista".
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fce74153-a147-415b-8833-69477a463e25
Heinolassa nainen soitti pelastuslaitokselle nähtyään pihassaan takapuolistaan toisissaan kiinni olleet ketut. Palokunnan saavuttua paikalle selvisi, että ketut olivat seksipuuhissa.
No tuleekin vilkas kevät pelastuslaitoksille, kun alkaa sammakot paritella ojissa ympäri Suomea.
Että silleen.
Vihreitten touhua ! Pöyristyihän se sinnetännemäkikin varpaitaan myöten, kun näki havukan repivän varista naamaansa, ja "vieläpä valtioneuvoston katolla"- se katto taisi ollakkin pääasia.
Ja muistetaanhan myös se kun Teuvo halasi pikkujoulujen tuoksinassa Meren Leenan ihan sairaalakuntoon.
Vanhapiika ei taida ymmärtää mikä on naimisen ja tappelun ero.
Tosiasiassa vain tyypillisen heinolalaisen heikkomielinen reaktio. Heinolalainenhan reagoi kaikkeen, vastaantulija on suuri sensaatio. Hänelle kuuluu toljottaa, hymähdellä kiukkuisesti, hymyillä ivallisesti ja sylkäistä päin. Olenkin odottanut, milloin minusta soitetaan hätäkeskukseen, kun julkean kävellä kadulla kaikessa rauhassa tai liikkeissä asioitani toimittamassa. Heinolalaiset ovat kultia.