Ei löydy sanoja kuvailemaan sitä

Miten paljon minä vihaan sinua.
23126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Mitä puhut. Arvostusta vähän. Miltä tuntuu jos sinulla on yksi aisti vähemmän. Joillakin on jopa yksi aisti enemmän.

Äänestä

Vihaan

– pysyvästi luonnevikaisia, mutten ajattele muuttumattomia pask'asioita muulloin kuin silloin kuin heidän luonteensa tekee itsensä näkyväksi käännellen, väännellen ja sepittäen taas jotakin valheellista omaksi edukseen
– pysyvästi henkilöitä, jotka haluavat ohjailla, puuttua, häiritä, sotkea muiden elämää, vaikkeivät ole koskaan olleet sinne tervetulleita

Mitä vähemmän mielessä, sen onnellisempi olen. Vihalle ei tule antaa sen enempää energiaa ja aikaa, kuin on syytä. Joskus sen käsittelyyn on syytä suuremman vahingon minimoimiseksi, sen jälkeen sen voi taas mapittaa ja haudata toivottavasti mahdollisimman pitkäksi ajaksi.

Äänestä
  • kielenhuollollinen ensiapu

    Äänestä

  • En jaksa en pysty eikä huvita käsitellä. Kun mietin asiaa.... niin hän ansaitsisi sen että hänet lukittaisiin likaiseen kellariin missä vilisee rottia.... siellä häntä kidutettaisiin vuodenpäivät. Toisaalta miksen vain etsisi jotain varastorakennusta jostain ja sido häntä sinne ja tuikkaa tuleen? Sekin olisi hyvä.... katsoisin nauttien vierestä kun hän huutaa apua liekkien pikkuhiljaa syödessä häntä.

    Äänestä

  • selkärankaa kertoa tätä kohdehenkilölle itelleen? epäilen koska vingut täällä. ja toi kuurolle nimimerkki, rotat ja kiduttaminen kertoo sen että oot pieni vittumainen ämmä joka on tullu dumpatuksi jonkun herran toimesta. ja koska kyseisellä herralla ei oo aikaa tuhlattavaksi sun kanssa kinasteluun ja tappeluun, koska omaa oman elämän, purat pikkumaisuuttasi täällä vinkumalla tota skeidaa.... onnea elämääsi :D

    Äänestä

  • Onkohansulla kirjoitti:

    selkärankaa kertoa tätä kohdehenkilölle itelleen? epäilen koska vingut täällä. ja toi kuurolle nimimerkki, rotat ja kiduttaminen kertoo sen että oot pieni vittumainen ämmä joka on tullu dumpatuksi jonkun herran toimesta. ja koska kyseisellä herralla ei oo aikaa tuhlattavaksi sun kanssa kinasteluun ja tappeluun, koska omaa oman elämän, purat pikkumaisuuttasi täällä vinkumalla tota skeidaa.... onnea elämääsi :D

    epäilen vahvasti että kun on ollu sun kanssa tekemisissä niin on saanu vissiin jo sen vuosien(??) kidutuksen....

    Äänestä

  • meni siis kuurolle tämä

    Äänestä

  • kuurolle kirjoitti:

    En jaksa en pysty eikä huvita käsitellä. Kun mietin asiaa.... niin hän ansaitsisi sen että hänet lukittaisiin likaiseen kellariin missä vilisee rottia.... siellä häntä kidutettaisiin vuodenpäivät. Toisaalta miksen vain etsisi jotain varastorakennusta jostain ja sido häntä sinne ja tuikkaa tuleen? Sekin olisi hyvä.... katsoisin nauttien vierestä kun hän huutaa apua liekkien pikkuhiljaa syödessä häntä.

    tais osua naulan kantaan piikitys kun ei keksi mitään vastattavaa(kuurolle) :D :D nää on suomi 24:n helmiä..........

    Äänestä

Kehtaatkin
Kuvittele itsesi tilalle.

Äänestä

Viha kuluttaa sinut itsesi.

Äänestä

Vittu Samat Sulle Saatana! Ja joku päivä Kohdataan!!

Äänestä
  • Ei muute kohdata.

    Äänestä

Viha suojaa ja auttaa asettamaan rajoja. Taustalla voi olla ylikorostunut tarve miellyttää toisia. Tai pelko ihmissuhteiden menetyksestä. Kummasta on kyse kohdallasi? Tai sitten olet narsistinen psykopaatti joka on ensimmäinen arvaukseni. Mukavaa illan jatkoa sinulle 😁

Äänestä

Mennyt aika koomiseksi tämä ketju... en kerro miksi pidän koomisena. Pidän vain.

Äänestä

No mutta elehdi sitten! 😡🤬🤮😱😤👉👊💣💥🖕🗡🔫🔁

Äänestä

Kuvittelen että kyseessä on mieshenkilö joka on katkeroitunut ammattipätevyydestä🧔 toiselle miehelle.

Äänestä
  • Tosta otsikon vingunnasta tulee kyllä ekana mieleen katkeroitunut nainen joka ei saa miestä narun jatkoksi ja on sen takia menettäny itsekunnioituksensa. Ei kukaan selkärangan omaava mies ala tolla tavalla haastamaan kellekkään vaan etsii parempaa seuraa :D

    Äänestä

Et sinä vihalla ketään naista saa. Jos saatkin niin lähtee käpälämäkeen viikossa💃

Äänestä
  • Miksi tosta tulee mies mieleen ekana?

    Äänestä

  • sdafasdfasdfasdfsdfdsf kirjoitti:

    Miksi tosta tulee mies mieleen ekana?

    naiset ottaa torjunnan vissiin ihan yhtä raskaasti ja jos äijä ottanut jalat alleen eikä naisella oo selkärankaa puhua sille enää suoraan niin vinkuu täällä

    Äänestä

En tiedä kumpi on mutta veikkaan sitä samaa ukkoa joka vaihtaa persoonaa alituiseen. Kaipaa haukkuu uhkaa jne jotain naista. Oikeastaan olen varma.

Äänestä

Vihan tunteen alla elää monia muita tunteita.
Pettymys, suru, yksinäisyys, mustasukkaisuus..

Äänestä

Miten nainen sitoisi miehen poltettavaksi tai lukitsi kellariin. Naisia pidetään rottakammoisina. Eikä naiset edes keksisi moista. Taitaa olla aika vaarallinen mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuurolle kirjoitti:

Miten paljon minä vihaan sinua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu