Kiitos Sipilän, Oulun seudusta on tullut yhtä suurta huvipuistoa. Huvituksia on näköjään tarjolla vain maahanmjuttajamiehille. Huveja ei kuitenkaan ole tarjoilemassa johtavat poliitikkomme, vaan huvit revitään suomalaisten naisten, tyttöjen ja lasten selkänahasta ja vähän muustakin nahasta. Jos ymmärrätte mitä tarkoitan.
Oulusta on tullut yksi suuri huvipuisto
karusellinpyörittäjät
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sipulin kutsumat saavan vappaana ja vapaasti rellestää lasten ja nuortemme parissä, sitä vaan se näitten humpat ja retkutus täysin on .
Nyt Sipilä ja Orpo esittävät säilöönottokeskusta Ouluun. Tätähän Perussuomalaiset on tahtoneet jo ajat sitten, mutta haukuttiin vain rasisteiksi. Miksi hallitus nyt haluaa moniosaajat lukkojen taakse, ai niin, vaalit on tulossa ja kannatus pohjamudissa.
Persut on paljolti leimattu juuri Teuvo Hakkaraisen ja muiden samankaltaisten hölmöilijöiden mukaan, mutta tuollaiset tyypit ovat vähemmistönä puolueessa. Siellä on paljon edustajia, joilla on järki päässä ja haluavat vilpittiömästi ajaa heikompiosaisten asiaa.
Nyt on nähty, kuinka Jussi Halla-Ahon puheet maahanmuutosta ovat pitäneet prikulleen paikkansa. Jussi on puhunut jo vuosien ajan ennen syksyn 2015 mamujen Suomeen massamuuttoa niistä asioista, jotka nyt ovat toteutuneet meilläkin ja toivottavasti avanneet suomalaisten silmät asioille.
Persuja on jatkuvasti vähätelty ja mitätöity näistä kommenteista ja puheita on nimitelty vihapuheiksi sekä rasistisiksi. Ei muuten nimitellä enää!
Mutta ensin piti tapahtua Oulun alaikäisiin kohdistuneet seksuaalirikokset ja Turun torin tapaukset ja paljon muutakin pahaa mamujen taholta.
Suomalaiset olivat sinisilmäisen naiveja näiden mamujen suhteen myös siksi, koska meillä ei ollut riittävää kokemusta ulkomaalaisista kuten on esim. Keski-Euroopan mailla ja Ruotsilla sekä Tanskalla. Siellä ongelmat ovat jo aivan eri luokkaa kuin vielä meillä. Sama Raatteentie se on meilläkin edessä, jos asioihin ei nyt tartuta todenteolla. Tekoja - puheiden sijaan eri puolueiden kesken.
Ei sinne mitään säilöönottokeskusta tarvita, siellähän on jo jätteenpolttolaitos...
Orpo ulisee ettei voida palauttaa,valetta Ruotsii voi palauttaa vaikka kaikki sieltä tulleet.Sipilä on sanonut taannoin palautuksia voi tehdä dublin sopimuksen mukaan, mutta ei Sipilä halua nykyisin palautuksia,hän on Orpon ja Mykkäsen talutusnuorassa. Ja muistakaa vaaleissa Orpon sanat kun kysyttiin 2015 matu vyöryn ja julki tulleet raiskaukset ,murhat, pelon ja valtavan rahallisen kulujen,Näistä kysyttäessä 2019 vaalipuheissa KOK. Orpo vastasi reippaasti ETTEI KADUTA!!
Hyvä että asiattomat ja valheelliset viestit poistetaan😃👍
oululaiset ei noitten kana kannata valakias seikkailla eikä käydä.
Vanhemmat sinne partoimaan!
Rakoa on pidettävä noihin ei suomalaisiin, eikä muutenkaan mitään yhteyksiä, näin on muuallakin paikkoja putsailtu näistä, miksei olukin siinä onnistu-
"Hörönaurua
23.2.2019 13:53
Nyt Sipilä ja Orpo esittävät säilöönottokeskusta Ouluun. Tätähän Perussuomalaiset on tahtoneet jo ajat sitten, mutta haukuttiin vain rasisteiksi. Miksi hallitus nyt haluaa moniosaajat lukkojen taakse, ai niin, vaalit on tulossa ja kannatus pohjamudissa"
Persut eivät tiedä että Suomessa on ollut jo vuosikausia kaksi säilöönottokeskusta, Helsingissä ja Joutsenossa. Persu elää tynnyrissä, lukee tietonsa MV-lehdestä ja Magneettimediasta, ei siinä järki päätä pakota.
"Joutsenon säilöönottoyksikköön on keskitetty vuodesta 2016 alkaen ”vakavampia tapauksia”…
”Joutsenon vastaanottokeskuksen apulaisjohtaja Antti Jäppinen kertoo, että vuodesta 2016 alkaen vankilataustaiset maasta poistettavat on keskitetty Joutsenoon.
Poliisi on arvioinut, että meillä on paremmat edellytykset pärjätä näiden potentiaalisesti väkivaltaisten tai varovaisuutta edellyttävien asiakkaiden kanssa kuin Suomen toisessa säilöönottoyksikössä Helsingin Metsälässä, Jäppinen perustelee”.
Ohessa juttua vuodelta 2015.
”IS tutustui tarkoin vartioituun säilöönottoyksikköön, jossa pidetään muun muassa kielteisen oleskelulupapäätöksen saaneita ulkomaalaisia.
Usean pakolaisen matkan pää Suomessa on Helsingissä, Metsälän vastaanottokeskuksen säilöönottoyksikössä. Kyseessä on tarkoin vartioitu ja suljettu laitos, josta asukkaat eivät saa poistua”.
Onneksi PS on nousussa!
Milloin PS on Valkeassa?
https://kauppakeskusvalkea.fi/ajankohtaista/2019/02/vaaliohjelmaa-valkeassa/
Oulu on maahanmuuttaja miesten puuhamaa.
Äänestä Juhaa!
Halla-ahon laatima hallitusohjelma toimi!!!
Olipa Heikelkin muuttanut vähän tyyliään, kun haastatteli mestaria, kun on huomannut varmaan hänkin, että kyllä mestari tietää. Huvittavaa oli, että Heikel sanoi, että suomalainen kuormittaa ympäristöä paljon enemmän kuin intialainen tai kiinalainen...no, Suomessa pitää lasten päästä jollain kouluun esim. toisin kuin noissa maissa, missä lapset eivät käy koulua eivätkä omista kännykkää saati saa ruokaa syödäkseen...erikoinen vertaus toimittajalta...ei voinut kuin nauraa...Jussi vastasi asialliseti ja ammattimaisesti tähän älyttömään kysymykseen ja perusteli hienosti asiat.
Tytöt haluaa pitää hauskaa pakolaisten kanssa. Ei pääse suomi pojat enää treffeille.