Hankin juuri isolla moottorilla olevan luxusauton, kun hinta oli tullut alas. Kilometrejä autoon tulee vuosittain vähän, koska lomamatkat hoituu junalla.
Autoilen lähinnä kauppaan hakemaan hyvää suomalaista lihaa. Otsikossa mainitut puolueet haluavat estää elämiseni ja pakottaa hyvästä autosta luopumaan. Meidän taloyhtiössä ei ole sahköauton latauspistettä. Toisaalta ei tiliä enää pakota, jotta voisi sähköauton ostaa. Miksi pitäisi näiden moraaliposeraajien pakottamana ajaa venäläisellä ydinsähköllä?
Äänestäjä valitsemalla oikea puolue voit jatkaa ajamista polttomoottorilla, kunnes se on luonnollisen poistumisen vaiheessa, eikämoraaliposeerajien pakottamana. Autoilu on osa suomalaisen normaalia elämää.
Demarit, Vihreät, Vasemmistoliitto ja RKP aikovat pilata elämäni!
1
<50
Vastaukset
- Usvaputki
Perussuomalaisten Helsingin vaalipiiristä on valinta tehtävä, vaan ketä on pieni arvoitus tässä vaiheessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1646148
- 755369
- 994375
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753750Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603418- 443030
- 152357
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582099- 462055
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381783