Laine tekee taas?

VetoRambo

Patrikilla on taas tilaisuus parannella osakkeitaan kun Winnipeg kohtaa kaukalossa heikohkon Arizonan. Veska ei todellakaan ole liigan parhaimmistoa ja kun luultavasti Jets pääsee vielä treenaamaan tässä matsissa ylivoimaa niin Laineelle tulee paikkoja tehdä se yksi tai useampi maali tänäänkin. Laineella ei ole enää niitä kirkuvia apinoitakaan harteillaan joten miksi se reppu ei nyt heiluisi useammassa perättäisessä pelissä.

2

133

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kova.ranne

      Laine on tylsääkin tylsempi pelaaja. Pelkkä laukauskone - ei mikään jääkiekkoilija. Lisäksi taipuvainen heikkoon itsetuntoon, mistä johtui 15 ottelun maaliton putki. Laineen kokonaispelaaminen on kaukana NHL-tasosta ja ura tuleekin tyssäämään melko lyhyeen. Epävarma maalikone ei välttämättä ole monen joukkueen Wanted-listan kärkipäässä, Toisin oli Teemu Selänteen kanssa. Mies oli jääkiekkoilijan näköinen pelitaidoiltaan ja teki todella varman tasaisesti pisteitä pelistä toiseen.

      • EdiP

        Laineen pakista ei kovin montaa erilaista temppua löydy, joten kun vastustaja osaa niihin harvoihin kikkoihin varautua, Laine on tehty vaarattomaksi. Laineesta ei koskaan tule suurta kiekkoilijaa, vaikka Suomen media jatkuvasti pitää häntä otsikoissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1170
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1098
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      114
      1032
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      940
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      95
      914
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      755
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      711
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      191
      662
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      649
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      617
    Aihe