Teiden hiekoitus Kempeleessä

Asuinalueellamme ei nyt teiden hiekoitus toimi. Liukasta on, ja kävellen ja pyöräillen joudumme kulkemaan. Lähettäisivät vaikka Oulusta tänne hiekoitushiekkaa, kun siellä on nyt tiet saatu tuon osalta hoidettua.

Ja kyllä, olen kuntaan ilmoittanut, mutta tuloksetta.
3110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikös Sipilä käynyt valehtelemassa Oulussa, oikein radiossa änkytti, ei osaa edes sujuvasti puhua!
Sipilä valehtelee ja kertoo Suomen asioista ulkomailta myöten, oli tanskalaisen vaaleansininen seurassa??
Syyttelee politiikkoja!

Äänestä
  • :D kuinka tuo liittyy teiden hoitoon?

    Äänestä

Kuule hiekka ei riitä enään Kempeleelle, kun Oulun parta lapset tarvitsevat kaiken hiekan nike tossujensa alle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työssäkävijä kirjoitti:

Asuinalueellamme ei nyt teiden hiekoitus toimi. Liukasta on, ja kävellen ja pyöräillen joudumme kulkemaan. Lähettäisivät vaikka Oulusta tänne hiekoitushiekkaa, kun siellä on nyt tiet saatu tuon osalta hoidettua.

Ja kyllä, olen kuntaan ilmoittanut, mutta tuloksetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu