Vallilan tuotemerkin kankaat ja valmistuotteet eivät taida enää käydä kaupaksi, nyt niitä on jo ale-tarjousmyynnissä mm. Tokmannin kansantavarataloissa kautta maan!
Esim. pussilakanat ss. tyynynliinan komeilla kuvioilla vain 19,90 e !
Tokmannilla on Vallilan (Bernerin kangaskauppa) lakanoita ym. tarjouksessa!
9
93
Vastaukset
- Maantierosvo
Ei tulis uni niissä lakanoissa kun berneskan naama väikkyis mielessä ja kaikki sen tuhotyöt.
- kgigjfd
Hyvälaatuisia lakanoita ovat, nukkuessa on sama minkälaisia kuvioita vuodevaatteissa on, ja tosiaan usein on puoleen hintaan tarjolla.
- maantierosvo
Pitää ihmisellä jonkinmoinen periaate olla. Boikotoin tuota firmaa jatkossakin.
- Anonyymi
maantierosvo kirjoitti:
Pitää ihmisellä jonkinmoinen periaate olla. Boikotoin tuota firmaa jatkossakin.
Boikotoin mieluummin Finlaysonin kuin Bernerin lakanoita.
Tokmanni kuuluu niiden pääomapiirien omistukseen, joita Berner edustaa hallituksessa.
Sipilä on Bernerin juoksupoika.- Bonusta.saavat.jotkut
Mutta joko kuulitte UUTISEN Marimekko -yhtiö tehnyt mittavan tuloksen edellisenä vuonna ja jakaa jopa boonuksia - kenelle - jos Marimekko on yhden miehen (lähinnä) Mika Ihamuotilan omistuksessa!
Saako omistajan miesystävä Bruce Oreck myös osuutensa kansainvälisten markkinoiden luojana ja toteuttajana?
Sitä emme ehkä saa tietää?
Jos siis kotimaassa ei Marimekko kuosit enää niin herätä kiinnostusta sen tekee Aasian markkinat eritoten!
Kallista olisi "unikoissa" ym. Marimerkon painokankaissakin nukkua itsensä uneen... kun maksaa ensin itsensä kipeeksi!? - Anonyymi
Vallila ei kiitos, ei ainottakaan tuotetta meille.
- Anonyymi
Pääsiäis-lauantaina oli Radio Suomessa ihastuttava Marimekon pelastajan Kirsti Paakkasen (92-v.) haastattelu hänen elämän vaiheistaan. Paakkasen elämäntaria on ainutlaatuinen saarijärveläisestä pientilan tyttärestä sitkeiden opintojen ja työn yhdistämisellä Helsinkiin muuton jälkeen nuorena 16- vuotaiaana on osoitus sisukkaan naisen itsetunnosta ja kyvykkyydestä.
Hän perusti mainostoimiston Womenan pienestä suureksi menestyväksi naisten ollessa hänen alaisiaan.
Eläkeikään tultuaan pelasti knkurssin partaalle ajautuneen Marimekko yhtiön aj brandin!
Nosti sen menestykkäästi uudelleen kannattavaksi desing- ja kangastarvike liikkeenä uuten kukoistukseen.
Ja kun aika oli siitä luopua hän myi sen edelleen yksityiselle omaistajalle jonka johdolla menestystarina on jatkunut edelleen voitokkaasti ulkomaita myöten!
Ylen toimittajan vieraillessa Paakkasen upeassa Espoon kodissa jossa rouva asustaa yksin - talon on sisustus viimeistä piirtoa myöten harkittua ja laadukasta.
Myös kodin tekstiilit - ilm. lakanoista pyyheiinoihin ja asusteista puhumattakaan.
Ja asia että rouvalla on Marimekon kodin tekstiilien sijaan - paljasti hänellä on italialaisen Versacen muoti-ja vaatetalon tuotteita!?
Erikoista jos on pelastanut Marimekon ja sen tuotteet joita ei siis käytä pyhkeitä, lakanoita yms. omassa kodissaan?
Näinkin voi siis olla.... Nyt rouva lomaileekin jo Ranskan Nicen ( Nitsa) asunollaan . - Anonyymi
Näiden rättien, riepujen ja lumppujen myynti tulisi kieltää - törkeistä rikoksista ihmisyyttä vastaan. Lisäksi Bernerinämmä syytteeseen tuhansien lasten hyväksikäytöstä!
.
Boikotoin mieluummin Finlaysonin kuin Bernerin lakanoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3143323Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun182251Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151870Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141605Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171522Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361394Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2331301- 171264
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631076- 161009