Mikähän tuo lienee suomeksi? Vanhinten salainen kirja?
Minä olen nainen, hipelöin tuota kirjaa, en pidä sitä minään. Tulostan tuosta sivuja ja koskettelen sitä ;)
Voisin asetella sen jalkojeni alle, sillä sinne se kuuluu. Se on hyvä sotkupaperi naisen kenkien alle eteiseen.
KS-10, SHEPHERD THE FLOCK OF GOD
10
<50
Vastaukset
- japiearaisen
Pari sivua taidan laittaa tuolille kankun alle ja istun päälle ;]
Toi on 2010-versio laumaopuksesta, eli paimentakaa jumalan laumaa tjsp. Opuksesta on englanninkielinen 2019-versio jo liikkeellä.
- seksistisetsiat
Naiset eivät kuulemma saa edes koskea kirjaan.
seksistisetsiat kirjoitti:
Naiset eivät kuulemma saa edes koskea kirjaan.
<>Naiset eivät kuulemma saa edes koskea kirjaan.><
Vastaavasti siihen ei saa koskea suurin osa jt-miehistäkään.- Eivastaavuutta
Hasta_luego kirjoitti:
<>Naiset eivät kuulemma saa edes koskea kirjaan.><
Vastaavasti siihen ei saa koskea suurin osa jt-miehistäkään.Jos kyse olisi vastaavuudesta, silloin jotkut naiset saisivat koskea kirjaan. Tuo on varmaan jotain miehen logiikkaa.
- Annoinpois
Eivastaavuutta kirjoitti:
Jos kyse olisi vastaavuudesta, silloin jotkut naiset saisivat koskea kirjaan. Tuo on varmaan jotain miehen logiikkaa.
Kun minulla oli tuo kirja luin sitä vaimolleni kuin Aku Ankkaa ja sitten yhdessä nauroimme.
No,eipä se sitten minulla ollut kuin 10 vuotta ja annoin sen sitten pois. - toivossaonhyväelää
Annoinpois kirjoitti:
Kun minulla oli tuo kirja luin sitä vaimolleni kuin Aku Ankkaa ja sitten yhdessä nauroimme.
No,eipä se sitten minulla ollut kuin 10 vuotta ja annoin sen sitten pois.Naiselle? Pliiis, annoithan sen naiselle?
Toi on suomeksi: Laskekaa henkistyttettytisti isoäänisesti, kuuman kosteasti peräilmaa. Mutta älkää innostuko liikaa, ettei käy kuten laupiaalle samariinialaiselle Emmauksen tiellä Ketsemaanessa. Ai mitäkö samariinialaiselle kävi? Ettekö te ole lukeneet raamattua, kun kyselette. Lukekaa tarkemmin, niin ei tarvitse kysellä.
- mainosvaltuutettu
Jeesuskin kirjoitteli salasia ohjeita apostoleille?
Niin kukahan ne kaikki paljati Raamattuun?
Salailu ja luottamus ei kulje käsi kädessä.Niin kirjoitti. Mm. vielä löytymätön kilipukin venytetylle esinahalle kirjoitettu kaanon maailmanlopun enteistä. Voin paljastaa sen olevan kätketyn Kärsämäen kirjaston varastoon. Siellä on vielä muitakin vielä löytymättömiä Jeesuksen kirjoittamia ohjeita ja neuvoja opetuslapsille. Mm. kuinka tehdään pikakiljua rukouksen voimalla ja loitsuja kuinka lähetysreissuilla saadaan yösija sekä pilluva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561268
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1561217Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601115Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1031077Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu511056Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä56863Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä56843Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54785- 32772
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin74761