Kaikki muutko täällä vain krist. uskonnollisia...

Herättelevä

maailmallisesti, eläviä, toimivia ja vaikuttavia. Vain salaisesti, pimeästi sokeasti pimeyden puolta edustavien puolueiden ehdokkaita äänesteleviä. Ei kaikille hyväksi Raamattun UT mukaisen ja perutstuvan Kristillisyyden puolesta ÄÄNTÄ pitäviä / puhuvia ja toimivia?!

Sellaista nuo viestinne ja niistä keskustelunne osoittaa / todistaa! Että olettekin siihen epäoikeuden mukaiseen demokratiaan uskovia, sekin kun on VAIN yhdenlaista uskontoa, jossa myös "piru" vie, vetää, johtaa ja hallitsee, sille uskollisten palvelijoidensa kautta!! Jossa PAHA perii! Todisteita niistä pahan perimistähän tulee joka päivä ihan kautta maailmankin. Tiedostusvälineethän niistä päivittäin, (vain joistakin) uutisoia. Vain vasta pientä, ns. "jäävuoren huippua", siitä kaikesta!!

18

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • >> Kaikki muutko täällä vain krist. uskonnollisia... maailmallisesti, eläviä, toimivia ja vaikuttavia. <<

      Ei suinkaan, on täällä muutama ateistikin.
      Mutta sinä ap. taidat olla palstan ainoa taivaskelpoinen.

      • Herättelevä

        Niin kun ne ateistitkin kun elää ja toimii samoin MAILMALLISESTI, Raamatun UT opetusten vastaisesti, = saatanaa tuomiokseen palvelevasti.

        En nyt tuota usko että ainoa. Siksihän etsin ja peräänkuuluttelenkin niitä muita, Kristuksen Jeesuksen OIkein ja Oikeasti, = Raamatun UT mukaisesti seuraajikseen kutsuttuja.

        Että missähän ja miksi piileskelevät. Kun ei minkäänlaista ns. myötä "vastakaikua" ala tulemaan. Näin julkisesti päivittäin toistuvista peräänkuulutteluistaan huolimattakaan.

        Liekö sinulla mitään tietoa että missä ja miksi eivät tulee esiin niistä ns. "piilopirteitään".

        Vaikka ovat KOKO "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" / Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi riittävällä tavalla eläviksi ja toimiviksi / vaikuttaviksi kutsuttuja!

        Että missähän ns. "MÄTTÄÄ"?


      • Valtaosa on teitä atteja. Mikä kumma teitä pitää joka päivä aamusta iltaan kristillksellä luterilaisuus palstalla kun teille on omakin palsta 🤔❓


      • Herättelevä
        usko.vainen kirjoitti:

        Valtaosa on teitä atteja. Mikä kumma teitä pitää joka päivä aamusta iltaan kristillksellä luterilaisuus palstalla kun teille on omakin palsta 🤔❓

        Varmaankin se kun niitä kyllä kiinostaisi tietää mitä se Oikea Kristillisyys olisi, mutta kun ei nyt vielä, sitten apostolisten alkuseurakuntien mistään löydy. Joka se Oikeaksi siksi kaikille hyväksi Oikeaksi Kristillisyydeksi osoittaisi / todistaisi.

        "Hedelmistään kun puun" siksi Raamatun UT mukaiseksi jamukaisesti toimivaksi / vaikuttavaksi, näkyvästi ja kaikkeen maailmaan asti, kaikille luoduille kuuluvaksi tunnistaisi.


      • Herättelevä kirjoitti:

        Varmaankin se kun niitä kyllä kiinostaisi tietää mitä se Oikea Kristillisyys olisi, mutta kun ei nyt vielä, sitten apostolisten alkuseurakuntien mistään löydy. Joka se Oikeaksi siksi kaikille hyväksi Oikeaksi Kristillisyydeksi osoittaisi / todistaisi.

        "Hedelmistään kun puun" siksi Raamatun UT mukaiseksi jamukaisesti toimivaksi / vaikuttavaksi, näkyvästi ja kaikkeen maailmaan asti, kaikille luoduille kuuluvaksi tunnistaisi.

        Höpöhöpö😂 kinaamassa ja rääpimässä he täällä ovat.


      • usko.vainen kirjoitti:

        Höpöhöpö😂 kinaamassa ja rääpimässä he täällä ovat.

        Minkä takia sinä olet täällä aamusta iltaan kinaamassa, rääpimkässä ja trollaamassa, vaikka tämän kuuluisi olla tosi kristittyjen foorumi, jossa:

        Kol 4:6 Olkoon puheenne aina suloista, suolalla höystettyä
        Ef. 4:29 Mikään rietas puhe älköön suustanne lähtekö, vaan ainoastaan sellainen, mikä on rakentavaista ja tarpeellista ja on mieluista niille, jotka kuulevat.


      • KTS kirjoitti:

        Minkä takia sinä olet täällä aamusta iltaan kinaamassa, rääpimkässä ja trollaamassa, vaikka tämän kuuluisi olla tosi kristittyjen foorumi, jossa:

        Kol 4:6 Olkoon puheenne aina suloista, suolalla höystettyä
        Ef. 4:29 Mikään rietas puhe älköön suustanne lähtekö, vaan ainoastaan sellainen, mikä on rakentavaista ja tarpeellista ja on mieluista niille, jotka kuulevat.

        Minä ole täällä oikaisemassa mm. sinun valheitasi 😂
        Enkä siunkaan aamusta iltaan koska minä olet arkisin työelämässä, entä sinä 🤓❓


      • usko.vainen kirjoitti:

        Minä ole täällä oikaisemassa mm. sinun valheitasi 😂
        Enkä siunkaan aamusta iltaan koska minä olet arkisin työelämässä, entä sinä 🤓❓

        Kokopäivätyössä mutta AINA tarpeen vaatiessa täällä iskemässä sinua vasten kuonoa.
        😂


      • KTS kirjoitti:

        Kokopäivätyössä mutta AINA tarpeen vaatiessa täällä iskemässä sinua vasten kuonoa.
        😂

        Palestiinalsieen tyyliin olet myös väkivaltainen 🇮🇱🇮🇱🇮🇱


      • nekaikkimuut

        Aloittaja on valtakunnanfariseus, eli Suomen ainoa taivaskelpoinen.


    • AteistiVaan

      Maailmassa tapahtuu paljon pahaa. Meillä ei ole varaa jakautua ”uskoviin” ja ”ei uskoviin” vaan meidän tulee tehdä yhdessä töitä paremman yhteiskunnan puolesta. Ihmiset ovat pohjimmiltaan hyviä ja toisia auttavia.

      • Herättelevä

        Mutta kun se paremman, kaikille hyväksi olevan puolesta, olevaa kun on vain ja ainostaan Raamatun UT oopetstuten ja ohjeiden mukainen ja perustuva, = Totuuteen parustuvva ja mukainen, se kaikikkia kohtaan ja kaikille Laillisen / Luvallisen OIkeuden mukainen.

        Kaikki muu ja muulla tavalla eläminen, puhuminen, toimiminen ja vbaikuttaminen on sen vastaisuutta, sitä joista tulee näitä SYYSTÄ (kaikki valheellisuus, vääryys ja pahuus), Jumalan Sanan (Raamatun UT) vastaisuudesta pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi menetyksiksi ja sodiksi ym. muiksi hirvittävyyksiksi, TUOMIOKSI seuraamuksia.

        Näitä, joista tiedostusvälineet paivittäin (vain joistakin) kautta maailman todisteeksi / herätykseksi ja varoitukseksi, väärin elämisen, toimimisen ja vaikuttamisen seuraamuksista uutisoi.


      • Herättelevä

        Jaaha, mihis ne kaikki keskustelijat katosivat tai pakenivat?


      • HyväJuttuOn

      • Herättelevä

        Eiköhän sen pitäisi mennä niinpäin että Krist. kuntalaiset suostuisivat / alaisivat elämään Oikeasti Kristillisesti, KAIKILLE hyväksi Raamatun UT opetsuten ja ohjeiden mukaisesti ja perustalta, niin että alkaisi ilmeneään ja täöyttymään ne Raamatun UT mukiasen Kirstillisyyden tunnusmerkit, joista KAIKKI voisivat tunnistaa Kirstuksen Jeesuksen Oikein ja Oikeasti seuraajikseen, Hänen kirkkaudeksi ja kunniaksi APOSTOLISIA seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa YHTÄ olevasti ja kaikessa YHTÄ pitävästim Totuudessa YKSI mielisesti eälviksi ja toimiviksi / vaikuttavaksi, niin alkaisi tulemaan ihan tunkua siihen yhteyteen ja yhteisyöhön, myös ateistien puolelta.

        Kun "hedelmistään puun" hyvvää, kaikille, ja kaikelle, Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, hedelmää tuottavaksi, tunnistaisivat.


      • Herättelevä

        Ja edellenkin täällä "maailmalle valkeudettomina ja maalle suolattomina" pimeydessä, maailmallisuuden unelmissa, vain krist. uskonnollisina, vain nukutaan, Ei Kristillisesti (Raamatun UT) mukaisesti, = kaikille hyväksi olevasti, elävinä ja toimivana / !!

        Vaikka ovat KOKO "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavalla, YHTÄ olevasti ja kaikessa, jokaista Kristuksen Jeesuksen omaa (jäsentään) myöden, YHTÄ pitävästi, Totuudessa YKSI mielisesti Kristuksen Jeesukksen kirkkaudeksi ja kunniaksi eläviksi ja toimiviksi / vaikuttaviksi kutsuttuja!


      • Uloskutsuttu

        Niin, niitä VAIN salaisesti / pimeästi = sokeasti ehdoitta äänestelviä. EI Kristillisesti, Raamatun UT opetusten, ohjeiden ja kehoitusten mukaisesti eläviä ja toimivia. VAIN jotenkin uskonnollisesti, mutta maailmallisesti, = "pirun" hyväksi ja puolesta, TUOMIOKSEEN eläviä!!


      • Herätäänkö

        Niin, niitä OMALLA / väärällä, Raamatun UT vastaisella, = Krist Rakkaus, joka ei ole kenellekään phaksi, VASTAISELA tavalla uskoviahan kaikki maailman kansakunnat lähes TÄYNNÄ!! Joita kaikkia tämä, pahan vallassa olevan pimeyden puolta edustava mailmanvaltaisuus vie, kuin Nooan aikasia!! Saman laista on meno, jo paljon pahempaakin, siksi tomiokin tulee olemaan paljon pahempi / hirvittävämpi!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4448
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      153
      3303
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      57
      2602
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2564
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      112
      2335
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1691
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1550
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1275
    Aihe