tv1:ltä. Vaikka uusinta tykkään katsoa. http://www.telkku.com/ohjelmat/sydamen-asialla/110/yle-tv1/5105296
Kohta alkaa Sydämen asialla
gibx
29<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Toi on ihan laimeata menneen ajan kuvausta ajalta kun englanti oli samanlainen junttila kun suomi vieläkin.
Itse katson youtubesta Super Somaleita! Ne kundit on kolean oosomeita kun pränkkäävät juntti kantiksia!
Hienoja autoja ja maisemia.
Minä en kyllä tykkää tuosta sarjasta.
Miksi et tykkää?
Ainoa katsottava sarja ylellä nykyään vaikka onkin uusinta.
Katson sarjaa jos olen kotona tuohon aikaan. Vaikka se tulee varmaan jo neljättä, viidettä, kuudetta kertaa uusintana. Jatko-osa , osin samoilla näyttelijöillä, se sairaalasarja, ei ollut yhtä hyvä.
Vielä virtaa on hyvä, samoin iki-ihana pokka pitää.
Sydämen asialla -jaksot ovat myös yle areenassa eli katson jakson sieltä jos en ole kotona varsinaisena lähetysaikana.
Kaikkien aikojen paras brittisarja. Loistavat näyttelijät ja käsikirjoittajat.
Mistä sille keksittiin noin typerä nimi? Luulin sitä joksikin lemmenluritushömpäksi enkä pitkään aikaan katsonut...
Vali vali vali vali...
Hyvä musiikki ja ajankuva ok. Greengrass huippu.
Olisi kannattanut säilyttää alkuperäinen nimi: Heartbeat
RIP Bill Maynard aka Greengrass
Ja nyt Peg.
Hieno sarja🤗
No näin.
Hyvän mielen sarja.
Nyt aamulähetyksinä pyörivät Sydämen asiat sarjat on nauhoitettu vuosina 2000...2002.
Aika moni näyttelijä on jo turpeen alla. Muun muassa entinen poliisipäällikkö joka nyt myy kaljaa, vainajana on.
Kaikki kyllään säännöllisesti vaihtuivat uuset, nätit 30-vuotiaat naislääkärit, nekin ovat nykyään jo 50...60-vuotiaita mummeleita. Kauneus on poistunut.
Mitä sitten? Sarja tuottaa edelleen iloa katsojilleen.
Aivan...kun tulisi vielä Cannonit, Columbot ja Banyonit uusintoina,,
Tuon sarjan katseleminen ja sen edessä ilakoiminen on kuin tanssimista haudoilla.
Annettaisiin noiden kuolleiden Englannin näyttelijöiden jo olla rauhassa
Miksi?
Hyvä sarja.
Jäi muutama jakso alusta näkemättä, voisiko sarjan uusia?
Sydämen+asialla+ja+Doc+Martin.+Kaksi+ylivoimaisesti+parasta+sarjaa+mitä+tv:ssä+on+pyörinyt.
Täytyy+vielä+sanoa,+että+amerikkalaisista+yli+95+%+on+katsojien+älyä+halveksuvaa+sontaa.
Amerikkalsisissa sarjoissa on ylivoimaisen kekseliäs käsikirjoittajakunta, verrattuna jopa Brittien tai kenenkä tahansa käsikirjoituksiin. Montakohan (kymmentä)tuhatta eri käsikirjoittajaa USA:sta löytyy. Joka tapauksessa uutta ja erilaista juonta ja sananvääntöä pukkaa koko ajan.
Suomalainen sarjojen käsikirjoitus on Putous-sketsien tasoa, alinta ja yksinkertaisinta ja ääliöintä paarialuokkaa.
doc Martin yrmeä tönkkö..
Jos vaikutelmasi on tuo, niin näyttelijä on onnistunut roolissansa täydellisesti. Tuon ukon kuuluukin olla töykeä pas-kapää, joka on kuitenkin huippuluokan lääkäri, joka pelkällä pulssin kuuntelemisella tekee oikeat diagnoosinsa.
Ensimmäisellä esityskierroksella Docit oli aika ovaa kamaa, nyt uusintakierrokset ovat jo leikanneet terää.
Parhaillaan kaikkein terävin ja must-see sarja on brittiläinen Fleabag, jota pyörii 6 jakson satsi parhaillaan.
Tuo akka käsikirjoittaa ja näyttelee itse sarjansa. Tämän tumman akan naama on hitsin kaunis silloin kun se hymyilee ja haluaa näyttää nättiä naamaa. Minun makuuni täysin nerokas ja omaperäinen on Fleabag.
Ainoa miinus tulee siitä, että Barack Obaman muija Michelle ilmoittaa että hänenkin suosikkiohjelmansa on brittiläinen Fleabag. Yöks.
maynardin billy oli aikoinaan toinen euroviisun englannin karsinnassa, youtube