Valioliiga 27.2.

tiedättekyllä

Liverpool-Watford. Poolin puolustus pitää, mutta hyökkääjät ovat olleet tehottomia, joten allekirjoittanut ei odota mitään maalijuhlia. Alle 2.5 maalia tuntuu parhaalta haulta kahdenpuolen kertsillä. Tasapelin kerroin on 6.20, mikä tuntuu kokeilemisen arvoiselta. Saako Mane vihdoinkin pallon sisään?

Chelsea-Tottenham. Kuka pelaa Chelsean maalissa? Kepa nöyryytti Sarria viittaamalla kintaalla vaihtokäskylle. Sarrin pitäisi oikeastaan istuttaa Kepa penkille tämän pelin ajaksi, mutta kun kyseessä on ökykallis maalivahti, niin kaipa Sarrin on vain nieltävä arvovaltatappionsa. Chelseassa ei tällä hetkellä taida olla kovin hyvä yhteishenki, joten käykö Spurssit hakemassa vieraspisteet?

3

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lumiukko on betsausmielessä kiinnostunut putoamiskamppailusta eli Southampton - Fulham.

      Fulhamille kelpaa vain voitto, sillä putoamisviivaan on eroa jo kahdeksan pistettä ja maaliskuussa vastaan tulee otteluita vain top-6 joukkueita vastaan. Southampton istuu pisteen putoamisviivan alapuolella ja heilläkin melkoisen vaikea loppukalenteri, joten tasapeli ei käy. Kummatkin lähtevät siis hakemaan täyttä pistepottia peruuttelun sijaan. Saints on tietysti oikeutetusti suosikki. Hasenhuttel on tuonut Southamptoniin Leipzigistä tutun hyökkäysvoittoisen pelikirjansa ja se on toiminut hyvin, vaikka voittoja ei ole juuri tullutkaan epäonnen takia. Lumiukko aikoo betsata home win over 2,50 (3,10 kertoimella). Myös Saintsin kotivoitto (2,00) tai yli 2,5 maalia (1,95) yksittäin käyvät lapuille hei!

    • tiedättekyllä

      Mane scorasi et sillei hei. Pitäisi joskus laskea, kuinka monta Mane on tehnyt kotona ja kuinka monta vieraissa. Tuntuu, että nykyään hän osuu vain kotikentällä, kjäh kjäh. Tilanne tällä hetkellä 2-0, joten haut eivät näytä osuvan.

      • Panomies2345

        Shitty nyhjäämässä tasuria, vaikka tuskinpa se loppuun asti kestää. Toki West Hamin maali voisi olla aikamoinen shokki. West Ham on kykeneväinen joukkue hyökkäyksen osalta ja Cityn turhautumisen kasvaessa voisi West Ham iskeä ottelun avausmaalin. Pitääpä kokeilla pienellä käsikopelolla. Pelin ensimmäinen maali: West Ham (8,00)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      83
      3928
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3297
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      123
      2597
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      207
      1898
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1764
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      95
      1628
    7. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      77
      1610
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1509
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1281
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1172
    Aihe