https://www.youtube.com/watch?v=KbPz_S7PLE8&feature=youtu.be
Paljasti itsensä, hahaaa!
Kumipää-Berneriltä pääsi "freudilainen"!
12
78
Vastaukset
- Sippilä
Kokoomus, rahan puolesta ihmistä vastaan. Kansallinen häpeä.
- karmeatyyppi
Video kesti 30 sek , mitä sen jälkeen tapahtui?
- kiitos.sipila
Järkyttävä ämmä, oikeuskanslerikin peesaa tätä hurrirahan päällä istuvaa ......
- ylöstäjä
ylös
- TaikaPaljastuu
Lipsahti totuus.
- Totuuslöytyilestamunasta
Taisi olla ensimmäinen kerta kun Sipilän Pumpattava Barbara puhui totta.
- lempeäPatja
Siinähän se kertoi totuuden Ruotsin lippu kaulassaan, Suomen hallituksen ministerinä. Sipilän löytö.
- Ei_ollut_lipsahdus
Pesti isossa pankissa kusetustoiminnan asiantuntijana on jo käteltynä ja allekirjoitettuna, joten Bernerin näkökulmasta ei ole enää mitään väliä mitä mieltä kansa on hänen tekemisistään. Olisi voinut vaikka jatkaa lausettaan, ja kertoa ihmettelevänsä suomen kansan tyhmyyttä. Sitä kuinka hän itsekin ihmettelee kuinka on kyennyt ministerinä kusettamaan kerran toisensa jälkeen, vaikka pikkaisen vajaamielinenkin kykenisi sen huomaamaan.
Toisenkin kerran piti kuunnella, ennenkuin tuo lipsahduksen tajusin!..:D
Mikäs freudilainen siltä kysyjältä pääsi, kun puhui "kohdusta"??- RosvotMonttuun
Kuinka voi olla mahdollista että Berner sai ministerinä päättää pankkeja koskevista lakiasioista, kun oli jo valittu Ruotsalaisen pankin johtoon. Miksi kansa sallii noiden rosvojen loputtoman rikollisuuden, kun oikeusjärjestelmä ei sitä estä ja on rosvojen hallussa. Onhan aseetkin keksitty.
- herran.jumala
Ämmä vielä virnuilee kieli poskessa.
-Minä en ole koskaan asettanut ihmisiä markkinoiden edelle.
Etpä ole et, 14 miljoonaa sait kiristettyä Ahvenanmaalle samaan aikaan kun mummot kuivuu hengiltä mannermaalla. Mutta SEB kiittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222658- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189