Virossa ei olle maahanmuuton aiheuttamia ongelmia. Kouluissa ei ole monikulttuurisia oppilaita, eikä pakkoruotsia. Kansallismielisten pitää hoitaa itselleen ainakin kakkosasunto Viroon.
Siellä voi autoilla bensa, tai dieselkäyttöisellä autolla vielä pitkään. Sähkönsiirrosta tai
terveyydenhoidosta ei veroeurot valu veroparatiiseihin.
Mikäli haluat viettää perinteistä suomalaista elämää se onnistuu paremmin Virossa.
Siirtäkää eläkkeellä olevat sukulaisenne sinne ensimmäiseksi.
kansallismielisten massamuutto Viroon!
6
<50
Vastaukset
- onnee.vaan
Eläkkeet verotetaan Suomessa, jos eläkkeen maksaa suomalanen firma tms. Mutta tokihan suomalaisella netto eläkkeellä pärjää Viron maaseuduillakin ihan siedettävästi!
- viron.politiikka
Pakolaisiahan on Viroonkin mennyt muta ovat järjestään lähteneet pois.
Virolaiset asittovat pakolaiset maaseudun pikku kyliin, koska olivat sitä mieltä että siellähän se pakolainen on jopa paremmassa turvassa kuin kaupunkialueilla.
Kaikki pakolaisten tarvitsemat palvelut järjestettiin kuten kuuluu, ei tainnut ainuttakaan valitusta tulla puutteellisuuksista.
Pitkää aikaa eivät pakolaiset Virossa viipyneet niissä pikkukylissä, joiden väkiluku laskettiin kymmenissä ja jossa keski-ikä oli yli 60 vuotta ja katuvalot sammuvat iltayhdeksältä. Pakolaiset olivat katsoneet oman maansa turvallisuustilanteen parantuneen siinä määrin että palasivat omaan maahansa. Myös niille alueille, joita Suomen vihervassarit väittävät hengenvaarallisiksi. - Tere_tulemas_tuulipuku
Ulosotossa olevat isämmaalliset sossuloiset Viroon?
Sitä ei sielä hyvällä silmällä kattela.
Virolaiset ja Viron venäläiset vetää ylimielisiä Suomalais juoppo paSkoja turpaan ja kääntää niiden sossu fyrkat. Permin jengi tunkee suomijuopolle pullon perseeseen. Suomen pitäisi ottaa mallia Virosta monessa asiassa. Maahanmuutto on yksi olennaisista.
- sossuloisillevähemmän
Sosiaaliturvasta kannattaa myös ottaa mallia.
Kunnot leikkaukset Suomeen heti.
Virossa ei oteta noita moraaliposeeraajia niin huomioon. Kaiken maailman hörhöt eivät saa siellä huomiota. Virossa naisetkin ovat naisia, eivätkä ylipainoisia löhöttäjiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1257789
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t414471törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/434008Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4102085Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi781757- 321497
- 351488
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1981294Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121158Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt321117