Antti Rinne teki sitovan lupauksen

ETTEI nykyinen eriarvoistava politiika jatku sellaisessa hallituksessa, jossa SDP on mukana. Hyvä, että saatiin selkeä lausuma/statement puheenjohtaja Rinteeltä tästä.
Sen perusteella äänestäjien on helpompi suunnata äänensä.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mm. taloyhtiön mummojen varat kavaltanut Rinne taitaa rikollisena olla kaikkien epäluotettavin puoluejohtaja.

Äänestä

Paperittomien on oltava tasa-arvoisia kaikkien suomalaisten joukossa.

Äänestä
  • Suomella ei ole varaa http://velkakello.fi/

    Huomio oikaa oma henkilökohtainen osanne velasta.

    Sdp ei jatkoon.

    Äänestä

Kaikki politiikka on lopetettava ja eduskunta ja virkamiehet lakkautettava !

Sitten saamme yhteiskunnan jossa demokratia pelaa. Nyt tämä on pelkkää diktatuuria ja väkivaltaa kaikkialla maailmassa, kommumistivaltiot kärjessä, kuten tiedämme.

Äänestä

Itse pieneläkeläisenä äänestän kyllä SDP:tä,muut puolueet on vaan työntämässä meikäläistäkin katuojaan,ne saa mennä hutkuuseen,oma taviskansa ensin,varaa on vaikka noiden pienimpien eläkkeiden nostoon.
Erehdyinkin kerran äänestämään noita perushörhöjä,hyvä että ei niidenkin takia kohta henki lähde.

Äänestä
  • En äänestä hillotolpalle haluavia persuja.

    Äänestä

  • Sulla taitaa olla jo dementtia? Kun sdp oli viime hallituksessa se leikkasi teiltä vahuksilta etkö muista sitä enään?

    Äänestä

Rinne taitaa yrittää vasemmistolaista hallitusta, jos pääsee yrittämään. Riippuu tietysti kannatuksista, mutta sdp, vas, vih, ei taida riittää, pitää ottaa vielä rkp, ja kristilliset.

Äänestä

Sanoi että hallitukseen tarvitaan kaksi suurta puoluetta. Suomeksi tämä tarkoittaa että sama meno jatkuu.

Äänestä
  • tasan niin pitkään kun Kokoomus pääsee ajamaan rikkaiden asioita ja lisäämään maahanmuuttoa että Kokoomuksen johtajien lähipiiri pääsee myös jaolle verovaroista.

    Äänestä

Antti "rötösherran" rikosrekisteri - oli jopa liian punikki atk:hen

https://fi.wikipedia.org/wiki/Antti_Rinne

Vuodesta 1987 Rinne toimi lakimiehenä Mäntsälässä ja Auto- ja Kuljetusalan Työntekijäliitto AKT:n järjestösihteerinä. Rinne joutui jättämään AKT:n lakimiehen paikan vuonna 1996, ja hänen ay-uransa keskeytyi vuosiksi. Suomen Kuvalehti kertoi 2005, että Rinne joutui eroamaan, koska hän oli laskuttanut samoista työmatkoista kahteen kertaan.

Äänestä

Antti on näyttänyt oikeudenmukaisuutta mm. kavaltamalla taloyhtiön varat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen_suunta kirjoitti:

ETTEI nykyinen eriarvoistava politiika jatku sellaisessa hallituksessa, jossa SDP on mukana. Hyvä, että saatiin selkeä lausuma/statement puheenjohtaja Rinteeltä tästä.
Sen perusteella äänestäjien on helpompi suunnata äänensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu