Turun Eerikinkadun kellarikerroksessa on "maanpäällinen helvetti"

Turun Eerikinkatu 4:n kellarikerroksessa sijaitsee joku kristinuskoisten fundamentalisten kirkko, josta kuuluu kaikenlaista "keskustelua pahuudesta" kun siinä Julian liikekäytävää pitkin kävelee.
"Maanpäällinen helvetti" taitaa olla melko lähellä heillä. Siltä se vaikuttaa kuulostavan! Ihan hullua kiihkoilua, huutelua ja noitavainoa! En tiedä oisko pitänyt poliisit pyytää paikalle!?
Samassa talossa on Scandic Julia hotelli ja Lidl. On varmaan turisteillekin hauskaa kun ymmärtäisi sitä suomea.

3

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedä mitä hörhöjä niissä fundiksien "helvetinpalvonta messuissa käy" siellä Eerikinkadulla, mutta sellaiselta se kuullostaa kuin jotakin hakattaisi ja samalla uhottaisi jokaisen nyrkin iskun jälkeen kuin korostaen että jokainen nyrkin isku olisi voimakkaampi edellistä iskua!

    • Ateisti1982EiKirj

      Se "helvetistä kiljuminen" kuullosti osittain jopa gentren pornon kattomiselta , jota nuo fundamentalistit paheksuvat tai sellainen puuttuu maailmankuvasta, mutta kumminkin tekee kaiken aikaa mieli. Siinä tais olla muijat sidottu sänkyyn ja miehet huutaa yhteen ääneen "saatana kun tekee hyvää"!! Oikein ryhmäseksiorgiat menossa ja välillä huudettiin aamen!

    • Älähän mitään, olihan Irlannissakin rakennettu massiivinen olut-tehdas kirkkorakennuksen ympärille. Oli aika huvittavan näköistä, kun goottilainen kirkko jonka ympärillä harmaa betonikombleksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      19
      2188
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      228
      1694
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      302
      1197
    4. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      65
      939
    5. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      53
      895
    6. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      824
    7. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      53
      805
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      31
      706
    9. Valitse, kenen kanssa seurustelet

      Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan
      Hindulaisuus
      273
      663
    10. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      33
      632
    Aihe