Karjala tölkistä saa palautuspanttia saman kuin muistakin, olkoonkin että se on huonon makuista.
Vastaukset 7
- JussiNiinistö
Karjala on kyllä surkeaa rapakaljaa.
- Anonyymi
Karjala tölkistä saa palautuspanttia saman kuin muistakin, olkoonkin että se on huonon makuista.😀😀✌
- Anonyymi
Meidän Karjalamme rutattiin niin, ettei se enää kelpaa palautettavaksi.
- Anonyymi
Kaljatölkki on kierrätysalumiinia.
Suomen ilmavoimat ampuivat alas kierrätykseen (663) R Y S S Ä N -maan alumiinista lentokonetta. Löytyisiköhän noita Suomen korpisoilta vielä?
Ajattelin perustaa sormustehtaan!
Materiaaliksi kelpaa vain aitovenäläinen;
Ei esimerkiksi Amerikan lahja NL:lle ... Aicobra!- Anonyymi
Minun mielestä kaikki karjalatölkit pitäisi palauttaa pullonpalautukseen, samoin tietenkin karjalapullot, jos niitä vielä on. On kauhia vääryys, että meiltä vietiin karjala tölkit ja pullot rappusten edestä, johon olimme ne viskoneet. Mielestäni karjala tölkit ja pullot pitäisi palauttaa meille, koska ne kuuluu meille. Kauhiassa kunnossa oli muovipussiin jätetyt tölkit naapurin liiterissä viime kesänä, kun tein sinne sellaisen nostalkia matkan. Mielestäni naapurin pitäisi palauttaa tölkit Arskalle, joka unohti muovipussin tölkkeineen palteen reunalle pahoinvointi kohtauksen yhteydessä.
- Anonyymi
karjala takaisin vaikka pullo kerrallaan ja jos ei saa karjalaa niin ainakin arjala(iset)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5981505Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44827Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl473703Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll10629- 38570
- 42566
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37500- 29478
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE154461