Alma-gallupin maaliskuun kyselytutkimuksessa Keskustan kannatus on laskenut edelleen ja puoluetta kannattaa nyt 14,1 prosenttia.
Hallituspuolueita kannattaa enää 34,5 prosenttia suomalaisista.
Hallituspuolueita kannattaa enää 34,5 prosenttia suomalaisista.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sin kannatus huikeat ja ovat kannatuksensa huipulla ennen lopullista exidusta.
Näyttää huiken hyvältä tämä hallituksen sekoilu ja se tuottaa tulosta, tuloksetonta ja ulos.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/273649-alma-gallup-kokoomus-putosi-32n-takamatkalle-puoluesihteeri-odotettua-kilpistyy
Kiitos suomalaiset.
Tutkimus perustuu nettikyselyyn ei siis ole luotettava gallup.
Kohta+alle+14%:tin.+Kiitos+suomalaiset
to tulee ylengalluppi ja siinä vihreät mennä kepulien edelle ja se jos mikä kirpaisee aktiivimallin kepuskoja. Lisäksi sotesekoilu jatkuu ja jatkuu mikä kolahtaa eniten kepuloisiin koska orpopoika on ollut taas monta pvää taiteoven takana paossa tapetin värisenä ja megafonit pauhaa.
Sipilä, Berner, Hannakaisa Heikkinen, Kanki Kaikkonen ... kaikki yhtä rehellisiä kepuja.
Ei ihme, että kannatus syöksyy!
Historiassa Keskusta on tainnut olla yksi harvoista maa- ja metsätalouden toimijoiden edunvalvojista. Uusi viritetty profiili Kutsuvieraspuolue ei ehkä puhuttele ahkeraa, raskasta 365 työläistä samalla tavalla. Rikosvahingot, oikeudenkäyntikulut ja vankeinhoito kun revitään siitä perunanviljelijän raadannasta nekin.