KEPUn uudet pohjat: 14,1 %

Mainiota, mainiota! Tuoreet puolueiden kannatusmittauksen tulokset ovat mannaa isänmaalle:

KEPUn kannatus on taas rojahtunut. Nyt uudet pohjat ovat 14,1 %.

Valtakunnallinen kannatusmittaus osoittaa, että Juha Sipilän kissan päivät pääministerinä ovat pian ohi!

20

92

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Upeajuttu

      Loistavaa, Suomi alkaa tervehtymään maalaisliittolaisesta hapatuksesta ja agraarikommunismistä!
      Lestat puree hammasta ja vee käyrä kovassa nousussa!

      • työlläänpitäisielää

        Hapatusta on juu .Ajavat äärimmäistä oikeistolaita polityiikkaa ja sosialisoivat yhteiskunnan veroeurot maataloutta harjoittavien rikkaimille .Eikös se maataolus yrittäjiä koske kapitalistisen yhteiskunnan säännöyt ,jossa yrittäjien on määrä tulla toimeen liiketalouden säännöilä kuten muidenkin yrittäjien ,eikä sosiaalisella rahoituksella?

        Saisivat jo viimein alkaa pärjätä omillan,kuten muutkin . Viimesijaiset tuet ovat kaikkia niitä varten jotka eivät kykene sairautensa tai vanhuutensa vuoksi hankkimaan elantoa työllään tai sitä ei ole hankittavissa koska työtä ei ole saatavilla.


    • Ei.voi.kuin.kiittää

      Ei hassummin Helsingin gallup.
      Siinä tuli kepulle puolet lisää kannatusta Helsingistä, jos tuo pitäisi vaalissa.
      Edellinen tulos kepulle helsingistä 7,2 %. Tuon mukaan kepulle tulisi löysästi
      22,6 %.

      Antti pitkin jo hyvän vaalipuheen.
      https://www.youtube.com/watch?v=VzhF_fkrm7s

      • faktaa_pukkaa

        Pankkopojalle tiedoksi: Kyseessä on valtakunnallinen mittaus. Suomesta mittausalueen ulkopuolella on vain Ahvenanmaa. Haastatteluja on tehty myös sellaisilla alueilla, jotka ovat viime vaaleissa olleet umpikepulaisia, mutta eivät ole enää.


      • pankkohöpinöitä

        Pankkomajuri on niin yksinkertaisen tyhmä, ettei ymmärrä näillä aivopieruillaan tekevän muuta kuin vetävän mattoa omien jalkojensa alta. Ihmekös tuo, kun palvoo Sipilää, jolla on sama suunta.


      • Ei.Voi.Kuin.Ihmetellä

        "Siinä tuli kepulle puolet lisää kannatusta"
        "Edellinen tulos kepulle helsingistä 7,2 %."

        Ja nykyinen 14,1%. Lukemat ovat mielestäsi vain Helsingistä, mutta hälläväliä.

        Selitäpä sen sijaan, miten voit väittää, että kannatus kasvoi puolella (50%), jos se nousi seitsemästä prosentista neljääntoista prosenttiin? Pyöristin lukemat, siihen ei kannata takertua.


      • Ope_Oulusta

        Pankkopoika osoittaa taas heikkolahjaisuutensa. Ei se olekaan ihme, sillä hänellä kansakoulukin jäi kesken, koska ei äly riittänyt. Tilastomatematiikasta Pankkopoika ymmärtää yhtä paljon kuin sika hopealusikasta.


      • Onseniinhärski
        Ei.Voi.Kuin.Ihmetellä kirjoitti:

        "Siinä tuli kepulle puolet lisää kannatusta"
        "Edellinen tulos kepulle helsingistä 7,2 %."

        Ja nykyinen 14,1%. Lukemat ovat mielestäsi vain Helsingistä, mutta hälläväliä.

        Selitäpä sen sijaan, miten voit väittää, että kannatus kasvoi puolella (50%), jos se nousi seitsemästä prosentista neljääntoista prosenttiin? Pyöristin lukemat, siihen ei kannata takertua.

        Pankkokepulihan voi väittää mitä vaan.


    • TunkkiTakaisin

      MIljonäärit zippilä ja persneri saivat paljon tuhoa aikaan ja merirosvous on yhä käynnissä. Bonuksena on vain kepun kannatuksen romahdus.

      MTK teki virheen kun se ei pujottanut uutta lieroa kepun vaalikoukkuihin kesällä 2018. Virhettä kompensoidaan pohjimmaisella valtion varojen kaappauksella ennen oppositiota.

    • S24uomlaineN

      Kansa on syönyt neljä vuotta kepulaista soppaa ja polttanut kielensä. Nyt se sanoo: EI KIITOS!

    • saatanansipilä

      Sipilä kusi ja paskoi kepun laariin. Tuhosi samalla paljon Suomea.

    • toivottavastivielänäemme

      turha iloita ennenkuin kepun kannatus on alle 10%

    • Myofascia

      KEPU on matkalla kohti tuhoa,

    • KepuUppoaa

      Kepu putosi välisarjaan, jossa se kamppailee vihreiden, persujen ja kommunistien kanssa. Opportunistien eli tyypillisten kepusatraappien kannattaa hypätä uppovasta kepusta muihin puolueisiin, joissa on parempi mahdollisuus päästä hillotolpille.

      Vaalien jälkeen kepu ottaa tavoitteekseen pärjätä RKP:n ja KD:n kanssa.

    • maaginenraja

      olisi upeaa nähdä kepun kannatuksen alittavan 10%

    • yle.uutiset

      Kepulaiset jarruttamassa sopeutumiseläkettä, ei tullut yllätyksenä.

    • Takaisinalkioon

      Niin siinä sitten kävi maakuntien hyväuskoiselle kepukansalle, kun vaihtoivat perinteisen ja ehkä hieman harmaan ja värittömän, mutta suomea vuosikymmenet rakentaneen alkiolaisuuden.
      Suuria uusia mammonia ja taivaspaikkoja jo elämässä lupaavan ja uskottelevaan lestadiolaisuuteen.
      Mutta niinhän se on kautta maailman historian mennyt, että mitä suurempia tämä nouseva profeetta korokkeelta maalleen ja kansalleen lupaa, sitä isommin menee lopulta reisille, siis maan kansalla.
      Tuloksen ulostuessa, Sipilällähän on mielenkiintoiset ajat edessään omassa elämässään kirjekuorta avatessa, ja lausui hän myös aikaisemmin toimittajan kysyessä, että mitä sitten politiikan jälkeen on suunnitelmissa ?
      No kyllä pitää olla joku yritys pystyssä 24 tunnin kuluessa...

      Että kyllä tässä kaverissa yrittämisen paloa ja kykyä on, mutta se pitäisi ymmärtää pysyä siellä puolen, eikä tulla politiikkaan sotkeen maan asioita. Ja vielä otti kanssayrittäjä Bernerin sotkeen maan asioita liikenneministeriksi, ja reisille meni hänenkin uudistukset.
      Kela ja baaritaksit ei kulje, sairaat ja voipuneet jäävät ilman kyytejä. Rouva Berner lähtee ruotsiin palkintovirkaan pankkia hallitsemaan. Ja vapise ruotsi, sillä meidän yksi fiksuimmista ja parhaimmista tulee sinne yrittämään.

    • valepuolue

      Ei valehtelu-puolue saa mitä tilaa , se on maksunpaikka valehtelusta kohta , kyllä kansa muistaa mitä on tehty ja kuinka on köyhyys ja leipäjonot kasvaneet !

    • Tolliskon.ansiota

      Kepulien kannatus ensi kuussa kun vaalit enää 5%. Heh,heh.

      • Laitetaanko.veto

        Älähän liioittele. Olen valmis lyömään vedon että kannatus vaaleissa on ainakin vähintään 5.5%. Tietysti jo lähtisi siitä että ihmiset oikeasti ymmärtää Sipilän toimet niin ääniä tulisi lähes nolla, ainostaan muutama omaa etuaan ajava ökyporvari antaisi äänensä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      56
      1029
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      1004
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      862
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      135
      802
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      121
      786
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      56
      782
    7. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      25
      659
    8. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      656
    9. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      50
      648
    10. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    11. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      607
    12. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      578
    13. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      14
      575
    14. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      570
    15. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      73
      561
    16. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      555
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      47
      548
    18. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      120
      536
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      517
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      9
      513
    Aihe