Soini on jo kasvanut ulkoministerin tehtävissään valtiomiesluokkaan, joten siinä on yksi kova nimi kun Niinistön kausi loppuu. Ei tule heti ihan toista yhtä varteenotettavaa hahmoa Suomen seuraavaksi presidentiksi.
Voisiko seuraavan presidentin nimi olla T. Soini?
dfsfsdsfsdsdf
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nyt Timppa se korkki kiinni! Presidentiksi ei valita pettureita, ei vaikka kuinka kopsuhoureissasi siellä haaveilet.
Kokolailla epäuskottava henkilö, joka ei osaa pitää huolta vartalostaan (läskeistään) niin kuinka tuo pystyisi pitämään presidenttinä koko Suomenmaan asioista.
Edes niitä tärkeimmistä?
Nykymaailmassa on parempi olla kuulumatta mihinkään uskontokuntaan, ja vähiten noihin joukkoihin, jotka pedofiilejä vilisevät!
Asuukohan aloittaja Neva-joen rannalla?
Ja sitten timo hyppäisi trumpin rukousaamiaisilla ja me maksettaisiin viulut. Ei kiitos.
Tarvitsemme edustavan presidentin. Soinista, ei ikävä kyllä olke siihen tehtävään. Paisunut yhä virkaansa hoitaessaan. Jos ei osaa itseään hoitaa, epäilyttää hieman muunkin hoitaminen.
On hän ilmeisesti tuon nykyisen pestinsä hoitanut aivan mallikelpoisesti. Ihmettelen vain, kuinka paino vain pysyy korkealla. Lienee helppo duuni, kun on aikaa syödä.
Ei myöskään homoparia presidentin linnaan. Saisimme epämieluisaa kuuluisuutta.
Kasvanut? Paremminkin TURVONNUT!