ISIS-vaimoille paluukielto ja kansalaisuuden poisto

KiitosEI

Nämä naiset, jotka jokin vuosi sitten lähtivät Isisin matkaan haluavat nyt palata muina naisina kotimaihinsa, myös Suomeen, ja mukana seuraisi usein myös yksi tai useampi lapsi.

He lähtivät mukaan terroristijärjestöön, jonka julmuuden tiesivät: olivat nähneet videoita ja kuvia ihmisten kaulojen katkaisuista, elävältä polttamisista jne. Nyt tappion hetkellä sitten tultaisiinkin takaisin nauttimaan sen yhteiskuntajärjestelmän antimista, jota vastaan he ovat epäinhimillisin keinoin sotineet.

Näillä fundamentalisteilla voi toki olla myös juoni paluussa: tullaan takaisin, kasvatetaan aivopesty lapsi, ja aletaan taas jossain vaiheessa terrorisoida yhteiskuntaa.

Näitä henkilöitä ei missään nimessä pidä enää koskaan päästää Suomeen. Heidän kansalaisluottamuksensa on poissa ja heidän kansalaisuutensa pitää irtisanoa ( jos tarvitaan uutta lainsäädäntöä, niin sitten lähdetään sillä liikkeelle). Jotkut teot ovat peruuttamattomia ja näiden ISIS-vaimojen ratkaisut kuuluvat ilman muuta tähän kategoriaan.

22

202

    Vastaukset 22

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiHölmöilylle

      Juuri näin, ikuinen porttikielto.

      On hyvä muistaa, että nämä Isis- naiset ovat osaltaan vastuussa siitä pakolaistulvasta, joka aiheutti ja aiheuttaa edelleen kymmenien ellei satojen miljoonien kustannukset yksin Suomelle; muita negatiivisia ilmiöitä ja tapahtumia unohtamatta.

    • Alussaolisuokuokkaja

      ”Ruotsi ei aio ottaa kalifaatista palaavia jihadisteja takaisin” - Ilta-Lehti ja näin on hyvä Suomenkin toimia, ml. Isis-vaimot lapsineen.
      Muutenkin ne, jotka haluavat elää Koraanin mukaan, löytävät onnen muualta kuin Suomesta paljon todennäköisemmin.

    • NasumaRasvariSDP

      Jos näiden sallitaan palaavan, niin elinkautinen vankeustuomio terrorismirikoksiin osallistumisesta. Näiden jälkeläisethän ovat sitten aivopestyjä käveleviä aikapommeja, eli parempi kun vaan jäävät kaikki tuonne kalifaatistaan unelmoimaan. Ei terroristeja Espooseen, ei terroristeja minnekään! Ei demareita Espooseen, ei demareita minnekään!

      • kjhbgvfbghn

        Tuo "Sannakin" sanoo kanattavansa shariaa, haluaisi tulla pentunsa kanssa Suomeen kaapuineen, ja pentukin vaatii kotiopetusta. Eivät oikein vaikuta olevansa Suomen kulttuuriin sopeutumassa. Ei noiden unelma siitä kalifaatistaan ole minnekään kadonnut, mutta Isis on nyt aikas heikoilla, joten täytyy tulla Suomeen pummimaan huilirahaa ja odottamaan samanmielisten uutta ryntäystä.


      • Anonyymi
        kjhbgvfbghn kirjoitti:

        Tuo "Sannakin" sanoo kanattavansa shariaa, haluaisi tulla pentunsa kanssa Suomeen kaapuineen, ja pentukin vaatii kotiopetusta. Eivät oikein vaikuta olevansa Suomen kulttuuriin sopeutumassa. Ei noiden unelma siitä kalifaatistaan ole minnekään kadonnut, mutta Isis on nyt aikas heikoilla, joten täytyy tulla Suomeen pummimaan huilirahaa ja odottamaan samanmielisten uutta ryntäystä.

        Suomeen päästessään aloittavat rekrytoimaan ja aivopesemään lapsia islamin uskoon ja isis ideologiaa eli vääräuskoisten kaulan katkomisia ja pommi-iskuja.
        Lähi-Idässähän lapset vyötetään räjähteillä, pannaan kohteeseen ja räjähteet räjäytetään.
        Eihän kukaan aavista, että lapsella on räjähteet kätketty vaatteiden alle piiloon.


    • Totuuteen

      Ei Suomeen elätiksi vankilaan tai mielisairaalaan. Itse on valinnut rikollisuuden, oksettavaa nyyhkiä Suomeen paluuta terrorismi koulutuksen käytyä. Voiko sairaampaa ja irvokkaampaa käytöstä olla.

    • pääsiäisluuta

      Ällöttävän näköistä porukkaa mustissa kaavuissaan! Mihinkä tuollainen kaapuniekka porukka muuten työllistyisi edes, kuka tuollaista porukkaa haluaa? Milloinkahan tämä hulluus loppuu?

    • BeyondNoReturn

      Maailman historia on ollut täynnä fanaatikkoja, jotka kutsuvat omaa hulluuttaan Jumalan tahdoksi.
      Nämä agitaattorit saavat mukaansa yksinkertaisia seuraajia, minkä vuoksi he ovat vaarallisia. Jotta seuraajia olisi yhteiskunnassamme mahdollisimman vähän, on perusteltua tietyissä tapauksissa kieltää myös seuraajien paluu normiyhteiskuntaan: osoittaa, että tietyn moraalisen rajan ylityksen jälkeen fanaatikon seuraaja on omillaan.

      Isis-vaimojen kohdalla tämän moraalisen rajan ylitys on räikeä. Esimerkin antamiseksi ja yhteiskuntamme suojelemiseksi on heidän paluunsa estettävä ikuisesti.

    • Isissucks

      ”Hakekaa mut Suomeen ja antakaa mulle ja lapsille: asunto, ruokaa ja toimeentulo, terveydenhuolto jne. Enhän mä muuten jaksa ja voi taistella teidän järjestelmäänne, ajatuksianne, uskontoanne, kulttuurianne vastaan”

    • Ghkjd

      Näitä loikkareita ei voi päästää takaisin Suomen turvallisuuden vuoksi.
      Historia täynnä ”paluumuuttajia”, jotka tuhosivat yhteiskuntaa.
      Esim Lee Harvey Oswald loikkasi Neuvostoliittoon, muutti takisin USA: han ja ampui presidentin...

    • ihan oikein! ketä on terroristien touhuun lähtenyt niin sinne he myöskin jääköön..

    • TerhoML

      Äänestäkää vaaleissa hyvät ihmiset! Nyt jos koskaan. Turha kitistä vaan täällä netissä, vaikka sekin on toki keino vaikuttaa.
      Mut suomalaisia arvoja ajava puolue eduskunnassa toimii nopeammin ja tehokkaammin... ajatelkaa jos esim persuilla olisi ollut yli 100 paikkaa! Ei takuulla olisi maahanmuuttajien ongelmia nykymittakaavassa.

    • Näkökulmaa1

      Saattepa nähdä,että suomeen ne otetaan takaisin.Suomen hallituksen päättäjät ovat islam myönteisiä,ja vihaavat kristusta.
      Eu on islamistinen,ja suuri osa suomen kansaa on aivopestyä islam myönteisiksi,ja heitä on aivopesty vihaamaan kristittyjä.
      Suomen hallitus kumartaa petoa,ja antikristillistä henkeä,joka on islam.
      Suomeen,ja eurooppaan on tarkoitus ottaa niin paljon islamsotureita,että he ottavat kaiken vallan Heidän joukostaan nousee myös antikristuksen hengessä oleva mies saatanan kaikessa voimassa,ja ohjauksessa.Jos epäilette että suomen hallitus on islam myönteinen,kysykää miksei suomi ota kristittyjä pakolaisia,vain islamisteja,ja miksi kantaväestöä kohdellaan eriarvoisesti pakolaisiin nähden.-He valmistavat pedolle ja antikristukselle tietä.

      • Saakoystävän

        Voitko rukoilla mun puolesta että pelastuisin ja tulisin uskoon. Saako sinusta uskovasta ystävän?


    • Satulallaa

      Ratsun seljästä tipahtaa, kun ei enää pysy satulalla.

    • huostaanotto-heti

      No jotain suunnitelmia on jo tehty eli jos joku palaa lapsineen lähtee lapset pysyvästi tältä eli sossutantat vie samantien lapset ja ne kasvatetaan kristillisien arvojen mukaan suomalaisessa perheessä el muslimiperheessä koska muslimisijaisperheitä ei ole eikä toistaiseksi tule.

    • esimerkkiä-meille
    • haloooooota

      Todella pelottavia ovat nuo kantasuomalaiset radikalisoituneet! Ehdottomasti pois kansalaisuus tuollaisilta. Päättäjät herätkää!

    • Pohjantähdeltä

      Lähtökohtaisesti aikuisella ihmisellä pitää olla vastuu omista teoistaan. Ei ihminen voi vain liittyä maailman kenties julmimpaan ja sairaimpaan terroristijärjestöön, joka haluaa tuhota länsimaat ja sitten sen joutuessa vähän ahtaalle taas vaihtaa ilman seuraamuksia takaisin asumaan läntiseen maailmaan, yhä omaten niitä samoja ajatuksia jotka mukaan tuollaiseen saivat alun perinkin lähtemään. Riskit ovat liian suuret meille muille.


      PS: https://pohjantahdella.wordpress.com/

    • Meneepahempaansuuntaan

      Kuten joku kirjoitti jo tuolla, päättäjät ja reilut puolet suomalaisesta palvoo näitä islamisteja, kun haluaa puolustaa isänmaata ja Kristusta on automaattisesti vihapuhuja, natsi, rasisti ja mitä näitä nyt onkaan.... On todella surku huomata että tämäkin asia tajutaan sitten vasta kun Jeesuksen seurakunta temmataan ylös ja antikristus hallitsee ihmisten ollessa orjuudessa ja sodassa, turha on jälkikäteen itkeä että miksi ei uskottu näitä 'hörhöjä, hihhuleita'.

    • Anonyymi

      Naiset ovat vapaaehtoisesti lähteneet suomesta, antakaa niiden olla nyt siellä.
      Lapset on siellä syntyneet, ei ne ole suomenkansalaisia. Miehetkin on varmaan
      siellä olemassa, pitäköör huolen perheestään. Ei mitään asiaa takaisin.

    • Anonyymi

      eihän niitä voi sitä paitsi ottaa suomeen kun joutuvat eroon tutuistaan ja turvallisesta paikasta jossa eläneet vuosikausia,tulevat toimeen siellä missä ovatkin,näillä perusteillahan yritetään estää palautuksetkin joten samat perusteet toiminevat toiseenkn suuntaan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1340
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1255
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      577
    Aihe