Kepujen ja kokoomuslaisten ahneus kulminoituu ja tulee todistetuksi, kansanedustajien sopeutumiseläkkeen käsittelyssä eduskunnassa.
Rosvot verorahoilla
määvaantiän
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Anttilan ja Salolaisen esimerkki on tyypillinen tapaus jossa pitkän ja ansioituneen päivätyön tehnyt parlamentaarikko onnistuu lopulta yhdellä ainoalla harkitsemattomalla tempulla likaamaan oman maineensa ja se temppu jää sitten lopulta päällimmäiseksi. Mutta mitäpä siitä, itse joutuvat itse keittämänsä sopan syömään.
Kyllä sopetumieläke joo ahneus 😩Millään ei oo mitään rajaa !!!!. Vois isotuloiset kokeilla elää 1000€ eläkkeel🤔! Vaik oot ollu se duuunari pienellä palkalla!!! Ei oo voinu itte palkkaa korotella!!. Jonkunhan on P-duunitkin tehtävä!!!!. Eli nämä kansankynt. Ovat jäämäs pois kehtaavat🙋.