Mikä siinä on että mulle ei jää koulussa mikään päähän ja saan huonoja numeroita. Alaasteella päätin päässäni että koulu on ihan peestä. Mutta kun tulin yläasteelle noin 2v sitten niin päätin että mun pitää ryhistäytyä mutta en vaan yksinkertasesti onnistu siinä vaikka yrittäisinkin mulle eijää mikään päähän vaikka lukisin kokeisiinkin niin ei kovin jää mikään päähän. Tartten jtn apua että pääsen jonnekkin kouluun peruskoulun jälkeen
Koulunkäynti
4
90
Vastaukset
- Ajatteleva
Kokeile mielikuva muistamista. Liitä asia johonki kuvaan päässä.
Toinen on lukee ääneen niinkuin kertoisit tarinaa itsellesi. Mä opin englannin kielen ku luin ääneen ja esitin englantilaista. Jankkasin monta kertaa kappaleet. Opin niin hyvin et musta tuli 10 oppilas ja kielioppiki tuli automaattisesti kun kuulomuisti sano et menee väärin tai oikein.
Yks mikä aiheuttaa huonoo muistii on B1 ,-2, -12 vitamiinien puute ja raudan puute.
Siihen taas voi olla syynä esim keliakia
Tsemppii!- Huonokoulussa
Tästä voi olla jopa apua. Kiitos!
- vierailia
Kun minä olin vielä koulu ikäinen mullakin oli sama propleema. Ja mun vanhempia neuvottiin piiskaa se kersa niin rupee sillekin koulu maistumaan. Ei auttanut mun kohallani alkuunkaan, Mutta sitten meillä kävi kylässä nainen ja sille esiteltiin mun hyvin piiskattu takapuoleni. Se kyseli mitä poika saa palkinnoksi siintä että se saa hyvän numeron seuraavassa kokeessa. PALKINNON mitä palkintoa toi hunsvotin alku muka tarvitsee tuli heti äidiltäni sille naiselle. Se otti minua kädestä ja vei mut pihalle ja puolen tunnin päästä tultiin takas meille sisälle. Nyt minä tiedän mikä teidän poikaa vaivaa. Te voitte sen piiskata näytellä sen munia kelle tahdotte ja poikanne on ööö luokassa. Mutta kun palkitsette sen esimerkiksi kun on poikanne seuraavan kerran tuonut hyväksytyn koe paperin teille nähtäväksi. Soittakaa mulle minä lainaan teidän poikanne mun luokseni viikon lopuksi ja poikanne on kuin uusi poika. Mun luona EI ole kakaroilla tylsää vaan heillä on mielen kiintoista tekemistä. Laittaa vanhan auton tai mopon kuntoon ja pääsevät niillä ajelemaan. Tai tyttöjen kanssa leikkivät jotain sellaista mitä ei varmasti se ole täällä tehnyt. Ja tapahtui mun kohallani ihme rupesi koulu maistumaan mullekin kun vain tahdoin koko ajan sen naisen luokse.
- Kokemustaon
Osta apteekista monivitamiini tabletteja. B vitamiini on tärkeää mm.muistin tueksi. Sulla voi olla vitamiinien puutos. Noissa vitamiini jutuissa riittää kun yhden ottaa aamuisin, ja niissä on kaikki tarpeelliset vitamiinit. Tsemppiä sulle :)
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata531717Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3251511Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1021466- 1091185
- 221183
- 701156
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva171127- 791081
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f183968Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois40896