Kuulin hyvän jutun.

vierailia

Isäni tuli töiden jälkeen kotiinsa ja se oli hyvällä tuulella. Poika on saanut palkan korotuksen veikkasi äitini heti. Enkä ole ei mun pomollani sellaista tule mieleen se sanoi meille. Ja sitten asijaan minkä minä kuulin tänään kun olin syömässä. Sora kuski levitti soraa ja sen perästä tuli lakaisu kone. Ne olivat parkissa ja hyvä kun eivät turpiin toisiaan vetäneet. Paikalle tuli heidän pomokin mistäs täällä riidellään se kyseli heiltä. Minä levitän tän soran kuten olet käskenyt minua, Ja toi helvetin idiootti lakasee sen heti pois kun ei sillä ole järkeä tuolla ja taputti sitä lakaisu koneen kuljettajaa päähän.
Sinä olet antanut mulle tehtäväksi lakasta katuja mutta toi helvetin.... Ei kerinnyt selittää pitemmälle.
Heidän pomo käski tuomaan sen listan minkä hän oli heille aamulla antanut. Ja ne tietysti totteli heidän pomoaan heti. Helvetti minä olen laittanut rekisteri kilvet väärin tähän. Ja se veti viirun yli ja uudet kilven tunnukset se kirjoitti. Lakaisu kone menee edellä ja sinä levität sitten sen soran että porukka ei lennä perseelle komensi pomo heitä. Ja turvat kiinni sitten pojat ja se haki kossu pullon autostaan kummallekin. Ja heti kun ne tuli johonkin missä oli ihmisiä niin niille kertomaan. Kyllä isokin
herra tekee virheitä eikä vain me. Ja isälläni oli tosi hauskaa sitä nauratti tosi paljon se juttu.

1

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mä kuulin että toimittaja kuoli. Olen onnellinen.

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8485
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8133
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6190
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      5653
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5248
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4285
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4100
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4053
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3849
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      62
      3720
    Aihe