Maaseudun asukkaille palautus

Semmoista

Ihan kaikki on viety maaseudun asukkaiden asuinolojen normaaliudesta.
Tiet ovat huonontuneet, yleinen liikenne on poissa. Nyt postin kulku on surkea. Sanomalehdet ja muu posti tulevat ehkä illalla kello 18.00 mennessä.
Siis mihin nyt tähdätään? Eikös ihmisiä pitäisi työllistää?

4

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näinmietin

      hei, etkö tiedä, että me maaseudun syrjäkyläläiset olemme sitä 5 luokan ongelmajätettä joka pitää saada pois maailmaan pilaamasta. kaikki tehdään, jotta mökit autioitus ja viimeisetkin jääräpäät saatasiin taajamiin, helpommin paimennettavaksi, vaan ei luovuteta, toistaiseksi, kunnes tulee
      puiden polttokielto lehmille päästövero,, sähköautopakko ym.

    • Anonyymi

      Kalajokilaaksoon rakennetaan 600 teollisuustuulivoimalaa pelloille, metsiin ja pihoille ensi kesän aikana!!

      Elämänedellytykset on viety. Myllyt ovat 2 kertaa niin isoja kuin Keski-Euroopassa käytetyt!

      Massamuutto stadiin alkaa!

    • Anonyymi

      Suomesta on tullut markkinatalousmaa, meillä ei enää keinotekoisesti ylläpidetä tuottamatonta osaa Suomesta pystyssä. Maaseudulla ei ole asukkaita, joten miksi kenenkään kannattaa panostaa maaseutuun? Missä on ne maksavat asiakkaat? Eivät ainakaan maaseudulla.

    • Anonyymi

      Pitää paikkansa , maaseutu on köyhdytetty tarkoituksella, ilmeisesti tästä ollaan tekemässä EU:n lomaparatiisia kun ilmat vähän lämpiää.
      Virkamiehet eivät älyä että sahaavat omaa nilkkaansa, saavat potkut kun kaupunki toimii itsenäisesti, ei tarvita hallinnollisia laitokaisa ja virastoja. Kaupungit julistautuvat itsenäisiksi pikku hiljaa. Muutaman vuoden päästä olemme kuitenkin niin pöpilästä kin vain voi olla kun humeiden käyttö on lisääntynyt tuntuvasti Espoossa 1470% , jos 1 tonnia on kulut viikossa niin paljonko tuo prosenttilisäyksen kanssa sitten onkaan. No tuo ei sinällään haittaa mitään sillä on työlistävä vaikuts mutta. Vesistöihin menee tuo huumemäärä kokonaisuudessaan
      mitä Suomen maassa käytetään. Virtsan ja ulosteen ja välillä oksennuksen ja hienkin mukana . Itämeri on kohta niin pilvessä että vedestä voi alkaa tislaamaan monitoimi huumetta höystettynä terveyspuolen ja sairauspuolen lääkkeillä joita käytetään suunnaton määrä, myös ne vanhat käyttämättömät lääkkeet joka vedetään klosetista alas. Jos jätettäisiin maaseudun mummojen ja vaarien kikkarat rauhaan, ummetus heillä kumminkin on. Keskittyminen kuume ja lääke jätteiden poistaminen vesistöistä. Siihen yksi hyvä keino ja täysin idiootti varma.
      Joka ainoan VC:pytyn tilalle pieni krematorio eli pökäleet ja virtsan polttava pytty.
      Joka ainoaan kotiin, tiskialtaisiin ja viemäreihin tunnistin lääkkeille ja huumeille , joka estää niiden huuhtoutumisen vesilaitokselle. Asukkaan on joka kerta kutsuttava vesilaitokselta mies poistamaan luvaton aine pukistosta ja asukas maksaa. Pitäisi loppua saastuttaminen. Nythän Saa vedenpuhdistamolta kärrätä lietteen pellolle, hetken päästä pellot on pelkkää huumetta ja narkkarit siellä perä pystyssä imemässä hepoa sieraimiin. Eikö niin että nettä mummojen ja vaarien ummetuspöläleet saavat olla missä tahansa , sitä tavaraa tarvitaan lääkkeeksi, ja on pirun kallista. Ja jos vesi loppuu niin virtsaa voi aina ryypätä niin selviää hengissä. Tässä tiivistettynä Suomen ihmeellisyys, ja EU:n direktiiviivit.
      Kun yhdestä päästää niin uusia tehtaillaan. Hyvästi elämä maalla.Ensin vietiin palvelut sitten työt , nyt kodit on sosialisoitu jätevesiasetuksella pohjavesialueilta.
      Hienoa tasavertaista kohtelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8028
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3852
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1310
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1143
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1079
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      865
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      812
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      762
    Aihe