Matuille demarit keitättää soppaa vaikka oma kansa seisoo kilometrien pituisissa ruokajonoissa.
Rinne haluaa ottaa pois köyhiltä lihapalat nöyryyttääkseen heidät Stalinimaisesti.
Aikooko Rinne toteuttaa Stalinen nälkääntappo strategiaa nopeuttaakseen kansanvaihtoa. ?
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/751862-sdpn-antti-rinne-kannattaa-lihansyonnin-verottamista-hesarin-vaalikoneessa-otetaan
Rinne haluaa ottaa pois köyhiltä lihapalat nöyryyttääkseen heidät Stalinimaisesti.
Aikooko Rinne toteuttaa Stalinen nälkääntappo strategiaa nopeuttaakseen kansanvaihtoa. ?
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/751862-sdpn-antti-rinne-kannattaa-lihansyonnin-verottamista-hesarin-vaalikoneessa-otetaan
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hyvät ihmiset, koettakaahan jo viimeinkin tajuta se, että äänet on saatava koko kansalta PerusSuomalaisille, muuten ei tule mitään.
Aloittajankin rehellisyys näkyy varmaan jo kasvoistakin:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15580863/kokoomus-rehellinen-puolue
Maahan saatava SDP:n ja Perussuomalaisten hallitus. Vasemmistoliitto apupuolueeksi. Vihreät, RKP, Kokoomus ja Kepu oppositioon.
Sipilä ja kepulit
Leikkaukset vain köyhille. Verovarat maataloustukiin ja yritystukiin. Rikkaille kauppialle sijoitettaviksi ulkomaille veroparatiiseihin pois suomen kansantalouden kulutuksesta.
Ei panosteta työllistämiseen vaan kaikkivoimavarat suunnataan ihmisten olon kurjistamiseen ja taas siirtyy verovarat määrätyille yrityksille jotka konsultoivat miljoonilla .
Kokkarit ha kepuli yrittää täällä peloitella sdp stä. Mutta kun rinne ei ole mitään vielä tehnyt .
Luvannut vaan poistaa sipilän kurjistus lait.
Sipilän teothan on jo taputeltu.
Pelkkää tulon siirtoja köyhiltä rikkaille.
Sdp on taistelllut aikanaan. meille 5 päiväisen ja 8 tunnin työviikon jota nykyään sipilät yrittävät vesittää ns. Paikallisella sopimisella.
Hallituksen tehtävä on edistää työllisyyttä, nämä koittavat
edistää työttömyyttä. Yrittäjä voi palkata työntekijän vuokrafirman
kautta nykyäänkin, joten mitään pelkoa ei ole etteikö tästä pääsisi eroon.
Tämä on vain Sipilän tuttua sekoilua, jolla saatiin sote unohtumaan
Rinne takaa hyvätuloisten lihansyönnin jatkuvan ennallaan verotuksella; Rinne haluaa nostaa lihavartaat köyhien ulottumattomiin! Sellainen työmiehen ystävä!!
Tuskin Antti nyt ulkolaista lihaa alkaa verottamaan se kun ei saastuta.
Ehkä ei saanut Pro-liittoa maksanaan 28.12.2018 saamiaan 17 200€_n sakkoja.
Wikipedia kertoo antin Lahdentiehurjastelun sakkosumman, mutta onko joku kuullut AKT-matkalaskupetoksen tarkan summan?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Antti_Rinne
sai Kokoomuksen Katainen asiankirjaväärennöksistään tai Kimmo Sasi kun tappoi sivullisen autolla tai Vapaavuori kun huvikseen pahoinpiteli köyhien lapsia joilla ei ollut varaa muotivaatteisiin?
Äänestäkää keskustaa! Nykymaailman politiikka ei parane vaihtamalla! Katsokaa Xi Jinpingiä ja Donald Trumpia! Ainoa asia mikä väitetään parantavan on feministinen miesten vaihdos! NWO on ratkaisu!