https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4048495-sipila-pyytaa-hallituksen-eroa-sote-uudistus-on-kaatunut
Noh, eikös Sipilä hoitanut sukunsa busines asiat kuitenkin kuntoon heti alkutöikseen pääministerinä.
Noh, eikös Sipilä hoitanut sukunsa busines asiat kuitenkin kuntoon heti alkutöikseen pääministerinä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kiitos sipilälle kun näytit suomen kansalle mitä on todellinen porvatari politiikka kun sitä saadaan toteuttaa vapaasti toteuttaa japelata vain omaan pussiin.
Leikataan vaan köyhiltä ja annetaan rikkaille sijoitettavaksi ulkomaille veroparatiiseihin varat pois suomen talouselämästä.
Nyt oppi suomenkansa vihdoin kuka ajaa heidän asioitaa t odellisuudessa ilman ainaista valehtelua ja vääristelyä.
Kepun äänestäjät ei oikein samaistu sipilä bernerin linjaan.
Sipilä ja Berner tuhosivat KEPUn.
Tästä ei KEPU enää ikinä nouse, ja hyvä niin.
KEPU pettää aina- nyt tuli se viimeinen kerta.
Keskustan+kannatus+lienee+jo+alle+10%
Kepu on maanpetturi puolue samoin kokkareet ja siniset ja siitä erkaantunut ex-hallituspuolue persut.
Noita kun boikotoitte vaaleissa niin saadaan Suomeen taas normi tilanne päälle.
Kepu pettää aina, vanha viidakon sanonta
Soten kaatuminen on minulle ja kavereille valtava pettymys (...... kuiskaa ööööö..... valtava taloudellinen menetys. Kaikki bonukset ja provikat ja suuryhtiöosuudet meni )
Kaksikko Sipilä Berner tuhosivat keskustan. No enpä tuota sure. Kepu pettää aina. Oli toivottavasti loppu tuollekin.
Sipilä lähti vastuuta pakenemaan
Sipilä on kaikkien aikojen kalleimmaksi tullut pääministeri. 35000 potentiaalisen terroristin ja lasten raiskaajan houkutteleminen suomeen oli rikos. Tarjosi jopa omaa suntoaan niille.
Orpo antoi tulitukea avaamalla rajat täysin.
Kyllä nyt Sipilä täytyy saada sivuun.
Sipilä on Orpon myyrä. pakettipeltomyyrä ja Berneri kaupunkien viemärirotta.
Sitähän tässä juhlitaan.
Kyllähän se tuhosi.
Edes maalaistollot ei enää keskustaa äänestä.