Kesärannan savupiipusta nousee mustaa savua

Sote ja maakuntahaaveet ovat kaatuneet. Kesärannan vahtimestarin kopin savupiippu tupruttaa mustaa savua merkiksi siitä, että Sipilän kipparoima kepulainen unelma maakuntauudistus on juuri haihtunut savuna ilmaan.

Nyt ei enää ole riitaa, tuleeko Suomeen 5 vai 18 maakuntaa jakamaan kaupungeista ryövättyä rahaa maajussien kylvettäväksi.

Kokoomus ja siniset tekivät kunnon källin Sipilälle, juuri parhaiksi aivan (maanparannus)kalkkiviivalla.
559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Liputuspäivä.
Agrisosialistinen jakso päättyy.

Äänestä

Sipilä pyytänyt vahtimestaria polttamaan takassa merkkisavuksi koko hallitusohjelman?

Äänestä

Poltetaanko siellä kaikki Pääministeriyden aikaisia salaisia papereita?

Äänestä

Mahalasku.+Aivan+ponneton+ja+alistunut+Sipilä.+Tämä+mies+silloin+taannoin+voimiensa+tunnossa+uhosi+lähtevänsä+itse+lentäen+viemään+presidentille+kesäasunnolle+Naantaliin+hallituksen+eroanomusta,+jos+Sipilän+pillin+mukaan+ei+tanssita.+Mies+teatdraalisesti+kuulemma+ääntyi++takaisin+kesken+lennon.+Heh,+heh.Elisiltana+Juha+oli+vain+kalpea+varjo+ja+soitteli+presidentille,+että+voisinko+millään+tulla+häiritsemään+leikkauksesta+toipuvaa+presidenttiä,++kun+kukaan+ei+suostu+tanssimaan+Kepun+MTK-polkan+tahdissa.+Nyt+ei+tarvinnut+lennellä.+Ankea+aaamuinen+automatka+loskaisessa+Helsingissä+kruunasi+Juha+Sipilän+viimeisen+mahalaskun+rähmälleen+presidentin+eteen+pyytämään+hallituksensa+eroa.+Mahalaskun+koki+myös+keskustan+kannatus,+onko+jo+alle+13%.

Äänestä

Taitaa olla liian märkiä papereita poltettavaksi, kun noin savuttaa, vai onko siellä syntilista samaan hintaa poltettava. VOi sitä paperin määrää, että ne synnit on tunnistettu ja hävitetty. VÄhemmästäkin ilmasto kärsii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IhanaaSipiläIhanaa kirjoitti:

Sote ja maakuntahaaveet ovat kaatuneet. Kesärannan vahtimestarin kopin savupiippu tupruttaa mustaa savua merkiksi siitä, että Sipilän kipparoima kepulainen unelma maakuntauudistus on juuri haihtunut savuna ilmaan.

Nyt ei enää ole riitaa, tuleeko Suomeen 5 vai 18 maakuntaa jakamaan kaupungeista ryövättyä rahaa maajussien kylvettäväksi.

Kokoomus ja siniset tekivät kunnon källin Sipilälle, juuri parhaiksi aivan (maanparannus)kalkkiviivalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu