Demarit ja Kiuru hävetkää

demaritkaatuu

Soten kaatamisesta ei voida muita syyttää kuin demareita. Olen äänestänyt demareita, mutta nyt tämä törkeä valtapeli demareilla saa riittää.
Kiuru tahallaan viivytteli yhteiskunnan edun vastaisesti.

18

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hthher

      Demarit ajoi itsensä pussiin.

    • Nyt loppui hallituksen ylimielinen virnuilu muiden mielipiteiile.
      Jyrä tömähti kallioon.
      Veroja pois Suomesta ohjaaminen yksityistämisen kautta ehken vähenee.
      Ulkomaiset sairaanhoitopalvelut ei välitä muusta kuin omasta tuotostaan.

    • ghfhdgh

      Demarit joutuvat kantamaan vastuun viivyttelystä. Demarien suurimman puolueen paikka meni siinä, kansa ei katso demerien viivyttelyä hyvällä.

      • ljkfhjh

        Ette te mettäperien pikkukylien lahkolaiskepulaiset ole koko kansa. Olette vain melko pieni osa sitä.


    • Kolkki

      Olisko niin että Kiuru ei aina ymmärrä mitä papereissa on kirjoitettu. Ja papereita oli paljon.
      Mitä häh...minäkö tyhmä...nyt en ymmärrä

    • erkkiepätietoinen

      Hei sossut ja Kiuru. Olisiko nyt syytä kuulla "asiantuntijoita"

    • yewtytr

      Demarit ovat epäisänmaallista porukkaa.

      • sivusta

        Demarit yhdessä vihervasemiston kanssa jos tulee valtaa vaaleissa niin maahamme tulee 200.000 islami issistä kultuuri tapoineen kuten oulussa on tapahtunut ,ja tämän maksaa vanhukset ja lapset pienevin tukineen ,tätä on vasemistolainen politiikka oma maan kansalainen ei ole mitään .


    • Mimis

      Kalliiksi tulee veronmaksajille demarien jarrutus ja sekoilu. Älkää äänestäkö jarrumiehiä ja -naisia eduskuntaan, eivät saa mitään aikaan, pelkkiä tyhjän puhujia.

    • Relaxandredo

      Keskeytys oli oikea ratkaisu.

      Suomen tuleva sosiaali- ja terveyshuolto on syytä analysoida täysin uudestaan puhtaalta pöydältä vaalien jälkeen. Mukaan otettava vanhusten ja lastenhoito.

      Kyseessä on myös arvovalinnat - kehen satsataan ja miten paljon. Veroparatiisipohjaisille toimijoille ei pidä luoda markkinaa.
      Viimeaikaiset uutiset ovat indikoineer, ettei markkinatalous toimi sote:ssa. Mitäpä jos parannettaisiin nykyistä julkista sektoria - kyllä siellä on fiksuja ja hyvän työmoraaalin ihmisiä. Hieman lisää huomiota, ideoita, ... vaatimuksia ja kannustimia.

      Yksityisten toimijoiden varaan ei tulevaisuutta pidä rakentaa. Toisaalta ei niiden toimintaa pidä estää - varmasti osalle löytyy asiakaskuntaa jatkossakin.

    • ei_sormeakaan

      Markkinavetoisille suorastaan ahneille yksityisille hoiva etc yhtiöille ei pidä antaa sormeakaan, se vie koko käden ja yritysvoitot veroparatiiseihin verottajan ulottumattomiin.

    • syyttää

      Juuri noin
      Markkinavetoiselle suorastaan ahneelle Tradeka Onni etc yhtiöille ei pidä antaa sormeakaan, se vie koko käden ja yritysvoitot veroparatiiseihin verottajan ulottumattomiin. Tradeka Onni on nopeimmin kasvava hoiva-alan yritys ja sillä on kumppanuussopimus Esperin kanssa.

    • kriisi

      LAATUPORUKKA, väittäkää mitä haluatte.

    • entinendemari

      Demareille on kelpaamassa nyt se, minkä Kiuru ja Lindman olivat kaatamassa. Demari porukan sietää hävetä.

      • ghfshdg

        Melkoinen paniikki demareissa.


    • Pkhg

      Ei ole, ole vain rauhassa kaikki on hyvin.

    • vielätiskitkinkotona

      Rinne oli jo kusi housuissa perjantain A-studiossa. Taisi tajuta mikä hommaedessä.(jos valitaan).
      Sairas mies ja hommia pukkaa.

    • köyhätköyhtyy

      Soten kaatumisesta kärsii eniten se "liiton" ja yhteiskunnan tuella elävä demari.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      209
      4600
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      105
      3337
    3. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      88
      1837
    4. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      14
      1430
    5. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      18
      1346
    6. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1269
    7. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      259
      1216
    8. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      52
      1200
    9. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      11
      1149
    10. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      55
      1089
    Aihe