Soten kaatamisesta ei voida muita syyttää kuin demareita. Olen äänestänyt demareita, mutta nyt tämä törkeä valtapeli demareilla saa riittää.
Kiuru tahallaan viivytteli yhteiskunnan edun vastaisesti.
Demarit ja Kiuru hävetkää
18
57
Vastaukset
- hthher
Demarit ajoi itsensä pussiin.
Nyt loppui hallituksen ylimielinen virnuilu muiden mielipiteiile.
Jyrä tömähti kallioon.
Veroja pois Suomesta ohjaaminen yksityistämisen kautta ehken vähenee.
Ulkomaiset sairaanhoitopalvelut ei välitä muusta kuin omasta tuotostaan.- ghfhdgh
Demarit joutuvat kantamaan vastuun viivyttelystä. Demarien suurimman puolueen paikka meni siinä, kansa ei katso demerien viivyttelyä hyvällä.
- ljkfhjh
Ette te mettäperien pikkukylien lahkolaiskepulaiset ole koko kansa. Olette vain melko pieni osa sitä.
- Kolkki
Olisko niin että Kiuru ei aina ymmärrä mitä papereissa on kirjoitettu. Ja papereita oli paljon.
Mitä häh...minäkö tyhmä...nyt en ymmärrä - erkkiepätietoinen
Hei sossut ja Kiuru. Olisiko nyt syytä kuulla "asiantuntijoita"
- yewtytr
Demarit ovat epäisänmaallista porukkaa.
- sivusta
Demarit yhdessä vihervasemiston kanssa jos tulee valtaa vaaleissa niin maahamme tulee 200.000 islami issistä kultuuri tapoineen kuten oulussa on tapahtunut ,ja tämän maksaa vanhukset ja lapset pienevin tukineen ,tätä on vasemistolainen politiikka oma maan kansalainen ei ole mitään .
- Mimis
Kalliiksi tulee veronmaksajille demarien jarrutus ja sekoilu. Älkää äänestäkö jarrumiehiä ja -naisia eduskuntaan, eivät saa mitään aikaan, pelkkiä tyhjän puhujia.
- Relaxandredo
Keskeytys oli oikea ratkaisu.
Suomen tuleva sosiaali- ja terveyshuolto on syytä analysoida täysin uudestaan puhtaalta pöydältä vaalien jälkeen. Mukaan otettava vanhusten ja lastenhoito.
Kyseessä on myös arvovalinnat - kehen satsataan ja miten paljon. Veroparatiisipohjaisille toimijoille ei pidä luoda markkinaa.
Viimeaikaiset uutiset ovat indikoineer, ettei markkinatalous toimi sote:ssa. Mitäpä jos parannettaisiin nykyistä julkista sektoria - kyllä siellä on fiksuja ja hyvän työmoraaalin ihmisiä. Hieman lisää huomiota, ideoita, ... vaatimuksia ja kannustimia.
Yksityisten toimijoiden varaan ei tulevaisuutta pidä rakentaa. Toisaalta ei niiden toimintaa pidä estää - varmasti osalle löytyy asiakaskuntaa jatkossakin. - ei_sormeakaan
Markkinavetoisille suorastaan ahneille yksityisille hoiva etc yhtiöille ei pidä antaa sormeakaan, se vie koko käden ja yritysvoitot veroparatiiseihin verottajan ulottumattomiin.
- syyttää
Juuri noin
Markkinavetoiselle suorastaan ahneelle Tradeka Onni etc yhtiöille ei pidä antaa sormeakaan, se vie koko käden ja yritysvoitot veroparatiiseihin verottajan ulottumattomiin. Tradeka Onni on nopeimmin kasvava hoiva-alan yritys ja sillä on kumppanuussopimus Esperin kanssa. - kriisi
LAATUPORUKKA, väittäkää mitä haluatte.
- entinendemari
Demareille on kelpaamassa nyt se, minkä Kiuru ja Lindman olivat kaatamassa. Demari porukan sietää hävetä.
- ghfshdg
Melkoinen paniikki demareissa.
- Pkhg
Ei ole, ole vain rauhassa kaikki on hyvin.
- vielätiskitkinkotona
Rinne oli jo kusi housuissa perjantain A-studiossa. Taisi tajuta mikä hommaedessä.(jos valitaan).
Sairas mies ja hommia pukkaa. - köyhätköyhtyy
Soten kaatumisesta kärsii eniten se "liiton" ja yhteiskunnan tuella elävä demari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231863
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001650Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511225Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491108Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797