7.3.2019 23:51 Jan Finskas
Kuten enimmäisessä osassa tuli aineiston kautta esiin meillä on paha ongelma edessä. Luotettavuus koko vaalijärjestelmään horjuu hyvin pahasti.
…
http://janerikfinskas.puheenvuoro.uusisuomi.fi/271013-vaalivilppi-suomessa-osa-2
***
Ja niin kuin olettaa sopii, heti ensimmäinen kommentti oli: Tä? Minä menen venettä tervaamaan.
Kuten enimmäisessä osassa tuli aineiston kautta esiin meillä on paha ongelma edessä. Luotettavuus koko vaalijärjestelmään horjuu hyvin pahasti.
…
http://janerikfinskas.puheenvuoro.uusisuomi.fi/271013-vaalivilppi-suomessa-osa-2
***
Ja niin kuin olettaa sopii, heti ensimmäinen kommentti oli: Tä? Minä menen venettä tervaamaan.
Vastaukset 2
Vanhimmat
IPU ajaa suoraa demokratiaa. On käsittämätöntä, että yhteiskunnalle vahingollisia puolueita äänestetään kerta toisensa jälkeen kun on päivänselvää, että systeemi on täysin mätä, kleptokratia. Tuo kleptokratia ulottuu jopa muinaistutkimukseen. Oikeiden Suomen asuttajien (arjalaisten) kalmistoja sensuroidaan varsinkin sisämaassa N1c- jurttamulattien taholla. Tai näillä ei vaan ole mitään käsitystä edes arjalaiseuripidien kulttuurista ja levinneisyydestä.
Suomen ongelma ei ole vain CIA ja pankkimafia, vaan nämä isovihan aikaan populaatioon poljetut jurttamulatit, jotka mahdollistavat ulkom. tahojen kaappauksia. Hyödyllisiä idiootteja siis.Nuo idiootit eivät kykene euripiditasoisen, pohjoismaisen hyvinvointivaltion ylläpitämiseen. En tiedä, mitä pitää tapahtua, että nuo loiset saadaan heivattua hvettiin 'edustamasta'. Ja ne määkivät jurttataakat, jotka noita aina vaan äänestävät.
Nykyisellään tilanne on sellainen, että selostetaan vaan, mitä mikin jurttamulatti on kähminyt milloinkin ja mitä bisnestelyä tekee, aina kuitenkin tulonsiirroilla. Koska kaikki valvovat elimet on lastattu samanlaisilla kiipivillä jurttamulateilla, mitään vastuuta mistään ei ole. Tärkeintähän on, että sopeutumisrahat juoksee loisille.
On vähintäänkin outoa, että koko teknistynyt maailma toimii sähköisesti, mutta ei saada suorademokraattista systeemiä aikaan sitten millään. Vika ei ole suojausmahdollisuuksissa tai avoimessa koodissa tms., vaan kykenemättömissä jurttakiipijöissä ja muissa mulateissa, jotka toimivat kaikessa kuin rotat kaatopaikalla.
Milloin ymmärretään, että jos halutaan skandinaavis/euripiditasoinen demokratia tai suora demokratia, ei silloin voi sisällyttää kehittymättömiä jurttalaisia tai muitakaan mulatteja päättäviin elimiin! Mitä tapahtui Ruotsille, seesteiselle ja vauraalle pohjoismaalaiselle kansankodille? Muutama kymmenentuhatta juutalaista maahan plus finne igen-löffenit, tulos: ählynläävä, missä raiskataan kaikki mikä käden ulottuvilla liikkuu.