ANTTI RINNE TANSSII SOTEN HAUDALLA !

Sdp:n puheenjohtajan mukaan pääministeri jättää Suomen ”heitteille”, sen takia että tämä suuttui soten kaatumisesta.
Sdp:n puheenjohtaja Antti Rinne kuvailee pääministeri Juha Sipilän (kesk) toimintaa sote-uudistuksen ja hallituksen eron suhteen lapselliseksi.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kuin Jeltsin ja heiluttaa tahtipuikkoa

Äänestä

Vähän aikaa sitten demarit esittävät epäluottamuslausetta hallituksen kaatamiseksi?

Äänestä

Antilla oli aamulla Sote huulilla nyt se on jo housuissa.

Äänestä

Antti Rinne ei saanut lääkärintodistusta julkiselta puolelta. Siis ei Antti ei saanut sellaista todistusta, missä olisi todettu työkuntoiseksi. Kävi hakemassa Attendosta rahalla todistuksen.

Parasta on, että todistuksessa oli jätetty auki päivämäärä milloin sairausloma loppuu.

Missä luuraavat toimittajat?

Tämä on varma tieto, mikä tulee vielä demareille eteen.

Äänestä

Antti EI tanssi. Hyvä kun jaksaa kävellä rollattorilla tai ilman 150m.

Kunto kuulemma riittää pääkanisterin pestiin, eli ei ole raskas virka...

Äänestä

luikuri pääminisriksikö, anna mun kaikki kestää..

Äänestä

Ei Antti ainoastaan tanssi, vaan suomalaiset myös.

Äänestä

Miksi hoitavat lääkärit eivät suostuneet antamaan Rinteelle lääkäritodistusta, minkä mukaan hän on työkuntoinen?

Piti käydä rahalla ostamassa?

Äänestä
  • Jokainen näkee että mies ei ole pelikuntoinen, ei yksin ruumiillisesti vaan myös henkisesti..

    Äänestä

Rinteenä tekisin nyt muuta kuin irvistelisin Sipilälle !

Äänestä
  • Miksi, Sipilähän melkein neljä vuotta töpeksi ja irvisteli oppositiolle, ja erisi muutama viikko ennen vaaleja. Kyllähän tuollainen nirppanokka on irvistelyt ansainnut.

    Äänestä

  • Säällittävää.Sipilä kirjoitti:

    Miksi, Sipilähän melkein neljä vuotta töpeksi ja irvisteli oppositiolle, ja erisi muutama viikko ennen vaaleja. Kyllähän tuollainen nirppanokka on irvistelyt ansainnut.

    Tammukkaa..

    Äänestä

Kaikki järkevät suomalaiset tanssivat nyt jotka sitä harrastavat, me muut iloitsemme aidosti. Minä avasin konjakkipullon juuri ja otan pari paukkua niin tulee hyvin uni. Sipilä oli iloinen myös ja aikoi korkata olutpullon.
PS lestadiolaiset eivät tanssi.

Äänestä
  • Soinilta, Rinteestä Täh? Täh? mies..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ILAKOI kirjoitti:

Sdp:n puheenjohtajan mukaan pääministeri jättää Suomen ”heitteille”, sen takia että tämä suuttui soten kaatumisesta.
Sdp:n puheenjohtaja Antti Rinne kuvailee pääministeri Juha Sipilän (kesk) toimintaa sote-uudistuksen ja hallituksen eron suhteen lapselliseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu