Vesimäärän antama todistus
Maapallolla on vettä noin 1,386×1021 litraa. Oletamme, että kukin ihminen juo 2 litraa vettä päivässä (tämä oletus on runsaasti alakanttiin). Ihmisiä on noin 7,13 miljardia joten ihmiskunta juo 14,62 miljardia litraa vettä päivässä. Jos maapallo olisi 3 miljardia vuotta vanha, ihmiskunta olisi juonut kaikki maailman vedet 11-kertaisesti loppuun! On siis mahdotonta, että maapallo olisi miljardeja vuosia vanha.
suuri todiste looooogisesti
2
<50
Vastaukset
- Ewokki
Hieno parodia kreationistisesta ajattelusta! :D
Sinä siis juot 2 litraa vettä joka päivä. Täten painosi nousee 2 kg päivässä ja 10 vuoden päästä painosi on noussut 7300 kg.- Ewokki
Maankamara on täynnä noin 50 tonnia painavia maatumattomia ruumiita, jotka ovat täynnä vettä. Sieltä löytyvät myös ne 6000 vuotta sitten eläneen miljardit ihmiset, jotka Jumala loi ensimmäiseksi sukupolveksi... LoL. ;D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2151439- 961276
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31077Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171066Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9928Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86900Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59838- 32830
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37768Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44754