https://youtu.be/emjj4wXHGl8?t=2773
Suuttuuko suvakit?
Kiellettyä herkkua a'la SKE!?
17
117
Vastaukset
- eitulenäkemään
Tuokin ääliö wit oli sanonut vakavalla naamalla että tulevissa eduskuntavaaleissa hän saa 30 000 ääntä.
- Rottaolet
Eipäs, vaan insinööritutkija Olli Heikkilä.
Mniksi valehtelet? - eitulemittää
Rottaolet kirjoitti:
Eipäs, vaan insinööritutkija Olli Heikkilä.
Mniksi valehtelet?No ihan sama kukaheistä sanoo, yksikään skeneläinen ei tule saamaan 10 ääntä enemmän :D Kunno nkomediapuolue, toki olisihan se hauskaa kun tuollainen huumoriporukka pääsisi hetkeksi parrasvaloihin.
- hyvätuli
Rottaolet kirjoitti:
Eipäs, vaan insinööritutkija Olli Heikkilä.
Mniksi valehtelet?Olli kertoi kauheita Hybridiuhka videossa. Hänelle määrättii 100 000 sakko 10 vuotta sitten ja oliko se vankeus pari vuotta ehdollisena kun pääministeristä paljasti 80 luvulla tapahtuneita asioita. Valitti Haagiin myös tuomiosta.
- MarcoaVihataan
Realistisempi arvio on 3 ääntä. Lyödään vetoa! Lähempänä oleva voittaa toiselta 10 000 euroa! Tämä oli isänmaallisen ihmisen kommentti.
- w4erfsd
Ei suutu. Nauravat, hiukan vaivautuneesti, koska syyntakeettomille ei saisi nauraa.
- ferkkuvie
On siinäkin miehellä virka.... https://youtu.be/19r7FHK5sAY?t=83
- Äänestäjä
Eipä ole vaaliteltalla tungosta 😃😃kokonaiset 5hlö??
- naurettavaamenoa
Persujen teltalla kokonaiset 10 henkilöä ja hillotolista ja vaalivoitosta siellä meuhkaavat. Niin joo ja mestaria ei saa unohtaa. Sana mestari toistuu ainakin 100x.
- Nairettavaako
naurettavaamenoa kirjoitti:
Persujen teltalla kokonaiset 10 henkilöä ja hillotolista ja vaalivoitosta siellä meuhkaavat. Niin joo ja mestaria ei saa unohtaa. Sana mestari toistuu ainakin 100x.
Perut nousee 2suurimmaksi puolueeksi,Skellä on persuilta kopioitu vaaliohjelma ja se tulee näkymään kannatuksessa mikä on alle 1% tämä on faktaa
- kannatetaan
Tuo Kristiina Brandt, kaksikymmentä vuotta Ruotsissa asuneena on todella asiallinen puhuja.
https://www.youtube.com/watch?v=hJ04tn0F2go
Mynttorgenilla- Galenkvinna
Kristus mikä sekopäämummo.
- opiskele.ja.opettele
Niinhän sitä oudompi, ruotsia osaamaton luulisi.
opiskele.ja.opettele kirjoitti:
Niinhän sitä oudompi, ruotsia osaamaton luulisi.
Paska ohje sanoa opetella ruotsia. Englantia tarvii maailmanlaajuisesti. Ruotsia jonkun hurrimummom sekoilujen ymmärtämiseen.
- ÄrsyttääköMdW
Perussuomalaiset kirii vaalien kynnyksellä
Mittauksen suurin nousija on perussuomalaiset, joka on parantanut juoksuaan koko alkuvuoden. Kannatus nousi jälleen yli prosenttiyksikön 13,3:een prosenttiin.
Tämä on suurin puolueelle mitattu kannatus Jussi Halla-ahon puheenjohtajakaudella.
– Perussuomalaisia aikaisemmin äänestäneet, jotka välillä ovat olleet epäilevällä kannalla, palailevat nyt perussuomalaisten tukijoiksi, toteaa kyselyn tehneen Taloustutkimuksen tutkimusjohtaja Tuomo Turja.
Ennen tätä talvea perussuomalaiset on mitellyt suosion suuruudessa tasaisimmin vasemmistoliiton kanssa, mutta nyt se lähestyy neljänneksi suosituimman puoleen, vihreiden kannatuslukemia.- punahuuma
Miksi Lin Vasenliitto ei nouse...aina sama yheksän pr...???
- Jgxx
Sken puheenjohtaja jaksaa papattaa yksinään vaaliteltalla..kuvastaa hyvin puolueen suosiota...alle 1% kerho
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251068Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82982Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54883- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22763Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759