SIPILÄ PYYHKI YLEN TOIMITTAJALLA PÖYTÄÄ

YLEN:n ykkösaamussa, Sipilä oli kyllä hienossa vedossa, vaikka vastaan oli laitettu toimittajien raskasta sarjaa, punainen kukka rinnassa, ilmeinen tarkoitus ärsyttää Juhaa sanomaan jotain mihin tarttua. Sipilä sai Rinteen näyttämääm selvasti jälkeenjääneeltä, odotan innolla vaaliväittelyitä, niin ylivoimainen Sipilä on..
30<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Selvästikään ei Suomen kansalaiset antaneet enää muutamaan vuoteen tukeaan Sipilälle, kun kusetukset ja raippapolitiikkaa paljastui.

Näkyy tulevan tuutin täydeltä paskaa ja valheita Sipilän Lestadiolaisveljiltä ja siskoilta.

Äänestä
  • Trommukkaa...........

    Äänestä

  • Taastätä kirjoitti:

    Trommukkaa...........

    Kepulainen väistöliike sinulta?

    Äänestä

Seuraavissa vaaleissa Suomen kansa pyyhkii Keskustapuolueella pöytää, (tai jotain vielä pahempaa).

Äänestä
  • Pakana Rinteen porukat heitetään siperiaan, kun käski SAKssa ollessaan kaikkien jäsenten erota kirkosta. Suomen kansa ei halua tällaista Pakanaa lähellekään hallituksia.

    Äänestä

  • noukomukkat kirjoitti:

    Pakana Rinteen porukat heitetään siperiaan, kun käski SAKssa ollessaan kaikkien jäsenten erota kirkosta. Suomen kansa ei halua tällaista Pakanaa lähellekään hallituksia.

    Aika vahva uskonnollinen kannanotto. Tarkoittaako tässä Suomen kansa lestadiolaisen herätysliikkeen jäseniä? Tuota ei muuten valtaväestö allekirjoita, koska nyky-Kepu ei ainakaan edusta sitä millään muotoa. Te kepulaiset yritätte aina etsiä syypäitä ulkopuolisista ja nytkin syyttelet oppositiota demonisoinnista. Hurskastelevaa tekopyhyyttä.

    Äänestä

  • prophet_of_the_doom kirjoitti:

    Aika vahva uskonnollinen kannanotto. Tarkoittaako tässä Suomen kansa lestadiolaisen herätysliikkeen jäseniä? Tuota ei muuten valtaväestö allekirjoita, koska nyky-Kepu ei ainakaan edusta sitä millään muotoa. Te kepulaiset yritätte aina etsiä syypäitä ulkopuolisista ja nytkin syyttelet oppositiota demonisoinnista. Hurskastelevaa tekopyhyyttä.

    kuka jumitti soten, vihje livertää ?

    Äänestä

Uskonto ja politiikka ei kuulu yhteen!

Äänestä

Tuliko+kepuleille+hätä.+Kannatus+14,1%.+Enää+ei+edes+uskonveljien+ja+-sisarien++äänet++auta.+Ukko+on+puhunut+paskaa+4-vuotta.+Nyt+ainut+paikka+puhua+totta.+Tulos+tai+ulos.+Kepu+ei+saanut+kaikkea+mitä+Sipilä+diktaduurissaan+kuviteli+voivansa+anstaa+Suomen+kansalta.+Kokkareet+oli+lompakko+avoimena+odottamassa+suurta+eurovirtaa+porvarien+lompakkoon.+Onneksi+Suomen+perustuslaki+opn+vahvempi+kuin+kokoomus+ja+maalaisliitto+yhdessä.+Kerrakin+syytä+kiittää+Juha+Sipilää.+Poliittisen+pelin+surkea+tulos.

Äänestä
  • Tommukan valehtelua !

    Äänestä

Haastattelija punikki Auvinen oli laittanut punikinkukan rintaansa ja halveksien katseli Sipilää.

Äänestä
  • Kepulilla on painajainen päällä ja näkee nyt punikkeja joka puolella.

    Äänestä

  • Se tajuamattaan nosti Sipilän kannatusta! :))

    Äänestä

  • älykääpiölle kirjoitti:

    Kepulilla on painajainen päällä ja näkee nyt punikkeja joka puolella.

    Mitä arvelet, pitäisikö Sipilän erota?

    Äänestä

  • Valehtelijaa ja väärintekijää pitääkin katsoa halveksien. Sipilä ei edes osaa hävetä valheitaan, joilla se laittoi köyhät ja työttömät entistäkin syvempään kyykkyyn.

    Äänestä

  • Tapavalehtelija kirjoitti:

    Valehtelijaa ja väärintekijää pitääkin katsoa halveksien. Sipilä ei edes osaa hävetä valheitaan, joilla se laittoi köyhät ja työttömät entistäkin syvempään kyykkyyn.

    Trommukkaa,,,,,,,,,,

    Äänestä

  • el.capo.vari kirjoitti:

    Mitä arvelet, pitäisikö Sipilän erota?

    vaan miksi ? Kiuru se oli joka jumitti soten !

    Äänestä

Täyttä asiaa Sipilä haasteli, kyllä on miehellä asiat hallussa.

Hyvä Juha.

Äänestä
  • Vastuunpakoilijan normipuhetta. Tiedätkö milloin Sipilä ottaa vastuun asuntoilmoituksesta ja sitä seuranneesta invaasiosta, ja sen järkyttävistä seurauksista?

    Äänestä

  • Keskustan.kärkihanke kirjoitti:

    Vastuunpakoilijan normipuhetta. Tiedätkö milloin Sipilä ottaa vastuun asuntoilmoituksesta ja sitä seuranneesta invaasiosta, ja sen järkyttävistä seurauksista?

    Tommukan valehtelua..

    Äänestä

  • Tyypillistä kirjoitti:

    Tommukan valehtelua..

    Valehtelusi ei lopu edes Sipilän myönnettyä epäonnistumisensa ja hölmöilynsä. Olet sinä raukka hullu keputrolli.

    Äänestä

Sipilä on pazka jätkä

Äänestä

Sipilän esiintyminen SURKEAA Ykkösaamussa!
Saimme erittäin oikean kuvan Sipilän insinööri-politiikasta - EI PÄÄTÄ EI HÄNTÄÄ koko haastattelun aikana - ihan kuin olisi ymmärtänyt entistäkin huonommin asioita.
Pää tainnut mennä lopullisesti solmuun kiitäessä vaalikirjaansa ympäri maaseutua jakamassa ... jos vaikka joku maalainen edes uskoisi hänen selittelyjään.
Mutta mepä ei uskotakaan - LUOTTAMUS Sipilään täysi NOLLA!!

Äänestä
  • Trommukkoo,,,,,,,,,,,,,,

    Äänestä

Naurattaa lähinnä tämä keputrollin paniikinomainen selittely ja spämmääminen palstalle.

Äänestä
  • Sipilä sai Rinteen näyttämääm selvasti jälkeenjääneeltä, odotan innolla vaaliväittelyitä, niin ylivoimainen Sipilä on..

    Äänestä

"Naurattaa lähinnä tämä keputrollin paniikinomainen selittely ja spämmääminen palstalle."

Sehän on keskustalaisten vaalipaniiiiiikkkia!!!!

Äänestä
  • YLEN:n ykkösaamussa, Sipilä oli kyllä hienossa vedossa..

    Äänestä

  • MissäPaniikki kirjoitti:

    YLEN:n ykkösaamussa, Sipilä oli kyllä hienossa vedossa..

    Keskustan vaalikampanjalle..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KANSANTUELLA kirjoitti:

YLEN:n ykkösaamussa, Sipilä oli kyllä hienossa vedossa, vaikka vastaan oli laitettu toimittajien raskasta sarjaa, punainen kukka rinnassa, ilmeinen tarkoitus ärsyttää Juhaa sanomaan jotain mihin tarttua. Sipilä sai Rinteen näyttämääm selvasti jälkeenjääneeltä, odotan innolla vaaliväittelyitä, niin ylivoimainen Sipilä on..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu