Liverpoolilla jäämässä luu käteen!

roikkumaali2

Bayer Munchen hoitelee kyllä poolin kotonaan. Nää tilanteet on saksalaisille tuttuja - eivätkä todellakaan jää nuolemaan näppejään.

6

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedättekyllä

      Vaikka Kyösti toivookin Poolin pääsevän jatkoon, niin tilastot puhuvat karua kieltään sen puolesta, että Baijerin nahkahousut tämän pelin voittavat. Bayern hävisi viimeksi kotona lokakuussa, Pool on hävinnyt viisi viimeistä matsia manner-Euroopassa. Pool tulee kaatumaan todennäköisesti maalintekovaikeuksiin, koska Salahista ei nykyään ole mihinkään ja Mane tekee maaleja vain kotiotteluissa. Kyöstin näkemyksen mukaan huonosti tulee käymään, elleivät entiset Bundesliigan tähdet Firmino ja Shaqiri ota vetovastuuta. Toivottavasti Klopp tajuaa ottaa Salahin tällä kertaa vaihtoon, jos ja kun Salah ei taaskaan saa mitään aikaan.

      Kyösti on yllättävän levollisesti jo tavallaan hyväksynyt sen, että Pool putoaa. Valioliigan mestaruuden luisuminen Citylle järsii sisintä paljon enemmän kuin UCL:stä putoaminen. Kloppille kyllä toivoisi vihdoin jonkun ison mestaruuden, koska hänellä niitä kakkostiloja riittää. Noh, se siitä. Mitä tulee vedonlyöntiin, niin kyllähän Bayern päälle kahden kertoimella maistuu oikein hyvin. Yksikin maali saattaa sille riittää tänään jatkopaikkaan. Tulosarvaus 1-0 tai 2-0, mutta jos vaikkapa Firmino päättää olla eri mieltä ja tekee pari maalia, niin eipä Kyösti siitä vihastu, kjäh kjäh.

    • Velivaan

      AHL kohteet. Rochester. Colorado Eagles. Bakersfield.

    • Vetti2

      Aa.. Taavetti laittaa siis nahkahousut tänään jalkaan ja huutaa - Munchen Ja Wohl !!! Sitten Taavetti tinttaa yhdeltä istumalta litran erinomaista makeaa olutta naamariin!

    • Lumiukko seilaa vastavirtaan ja uskoo Poolin menevän tästä jatkoon hei! Liverpoolillehan kelpaa myös maalillinen tasuri, sillä ensimmäinen kohtaaminen päättyi 0-0 et sillei hei! 0-0 tuloksella olisi edessä jatkoaika. Lumiukon mielestä Poolilla on tällä hetkellä parempi materiaali ja on parempi joukkue. Nahkahousuilla on menossa sukupuolen...siis sukupolvenvaihdos, kun entiset isot nimet alkavat Robbenin, Hummelsin, Neuerin, Riberyn ja Mullerin johdolla jäämään pikkuhiljaa sivuun.

      Ensimmäisessä kohtaamisessa Poolilta puuttui ehkäpä koko Valioliigan kauden paras pelaaja eli Van Dijk ja muutenkin itseluottamus oli vähän niin ja näin. Nyt puolestaan Bayernilla on sivussa tärkein puolustaja eli Kimmich, joka nousee hyökkäyksiin mukaan. Myös Muller on sivussa. Pool otti pitkästä aikaa raikkaan voiton, vaikka heti alussa joutui räikeän tuomarivirheen takia Burnleytä vastaan tappiolle. Firmino ja Salah pelasivat hyvin yhteen ja peli oli iloista. Mane osuu tunnetusti vain kotona, joten Firmino tai Salah vastaavat tänään maalinteosta. Tekisikö Firmino maalin, kun kerta maalin makuun pääsi pitkästä aikaa, ja silloin kun maalin makuun pääsee, niin siitä on vaikea päästää irti. Aivan niin kuin Gilbertillä on kuoropoikien kanssa.

      Lumiukko laittaa muutaman hupivedon sisään Unibetille pienellä panoksella et sillei hei!

      Firmino ottelumaalit
      vähintään kaksi maalia 26,00
      hattutemppu 201,00

    • Portsari3

      Heh heh hoh hoh huh huh.. ja Taavetilla on hauskaa taas. Hoitajat riisuu nahkahousut pois ja nyt on perse paljaana. Ei kannattanut Vetin taaskan uhota ennen peliä.

    • tiedättekyllä

      Ja niin uppoaa nahkahousulaiva. Münchenin bierstubet täyttyvät itkevistä asiakkaista. Bratwurst tipahtaa lattialle, mutta kukaan ei kuule. Hapankaali jäähtyy suurelle lautaselle. Neljä englantilaista joukkuetta jatkaa kahdeksan parhaan joukkoon. Dresdenin pommituksetkin olivat pientä tähän tuhoon verrattuna. Pojan-Kloppin kosto on hirveä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      144
      5890
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3646
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      128
      2871
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2538
    5. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      37
      2311
    6. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      268
      1895
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      51
      1838
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      23
      1815
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1620
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1570
    Aihe