Sipilä rähmällään Putinin edessä

Pääministerinä Sipilä on ollut kieli ruskeana Putinin kanssa. Putinille Sipilä olisi mieluisin vaihtoehto seuraavan hallituksen johtoon. Yhteiset bisnesintressitkin ovat ovat myös tärkeät. Sipilä O Putinin taskussa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sipilä on ollut suorastaan kontusillaan Putinin edessä housut kintuissa...

Äänestä

Vladimir Putin haluaa, että Sipilä jatkaa. Putin haluaa, että oma mies on pääministeri.

Äänestä

Sipilä on Putinin mies.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


S24uomlaineN kirjoitti:

Pääministerinä Sipilä on ollut kieli ruskeana Putinin kanssa. Putinille Sipilä olisi mieluisin vaihtoehto seuraavan hallituksen johtoon. Yhteiset bisnesintressitkin ovat ovat myös tärkeät. Sipilä O Putinin taskussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu