SUKUPUOLEN KORJAAMINEN

4

157

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tääh

      Eikö tuon kuuluisi olla Vaihtaminen eikä korjaaminen rasistista sanoa että joku sukupuoli vaatii korjauksen

      • Turakainen

        Ei, vaan silpominen tai puoskarointi.


    • Oletko harkinnut tuon kupolipuolen korjausta?

    • Turäkainen

      Tietääkseni kaikkien muiden "tuntemusten" takia lääketieteellisen hoitoon hakeutuvien kohdalla terveydenhoidon pyrkimyksenä on saavuttaa sellainen lopputulos jonka katsotaan olevan järjellisesti ja biologisesti normaali. Tätä trans vikaa lukuunottamatta.

      Mikä ironisinta trans-"tuntemukset" otettiin USA:ssa 60-luvulla aseeksi sille että homo-"tuntemuksia" omaavat eivät voineet mennä naimisiin tai asua yhdessä, homoilu oli tuolloin laitonta sekä sille oli tautiluokitus. Mutta jos toisesta homosta silvottiin naisen näköinen https://en.wikipedia.org/wiki/Sex_reassignment_surgery niin sitten sodomiaa pystyikin harrastamaan saman katon alla.

      Nyt tiedetään että kun miehen värkit omaava "tuntee" olevansa nainen (tai päinvastoin) tai kun yksilö "tuntee" seksuaalista vetoa oman sukupuolensa edustajiin niin henkilöllä on syntymävika, hänen hormoni/seerumi/steroidi -järjestelmänsä ei toimi oikein. Ja tiedetään sekin miten nuo syntymäviat voidaan hoitaa.

      On tämä niin järjetöntä. Jos minä ilmoittaisin tuntevani olevani lintu niin ryhdyttäisiinkö minuun silpomaan siipiä selkään, yhteiskunnan varoin. Ja piikitettäisiinkö minuun vaikkapa valkopääkotkasta uutettua steroidia koko lopun ikäni, yhteiskunnan varoin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      143
      985
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      961
    3. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      108
      895
    4. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      64
      825
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      728
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      27
      652
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      551
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      44
      535
    9. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      527
    10. 42
      509
    Aihe