Haittamaahanmuutto

1. Haittamaahanmuutto loppuu (uudet säännöt)
2. Vanhushoitoon löytyy rahaa (Mamutus business lakkautetaan)
3.Koulutukseen ja tutkimukseen löytyy rahaa (asuntojen rakentaminen ja kallis vuokraus lopetetaan)
4.Tulkkaus- ja oikeudenkäyntikulut pienenevät kun ei ole uusia mamuasiakkaita (uusi nopeampi käsittely ja palautus eli rajat eivät tyhmästi auki)
5. Turvallisuus on parempi (vähemmän raiskaajia Suomessa)
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos näin onnellisesti käy, säästyy miljardeittain rahaa tieverkon kunnossapitoonkin. On suorastaan vaarallisessa kunnossa tien pinnat esimerkiksi Heinolasta pohjoiseen päin. Pitää tarkkaan katsoa ettei aja johonkin teräväreunaiseen monttuun tiessä. Tien pitäisi olla kuitenkin valtakunnan yksi pääväylistä, viitostie.

Äänestä

no ei persut mitään kuitenkaan tee asialle -niin uskon

äänestä seitsemän tähden liikettä

Äänestä
  • Se liike vaikka oikealla asialla onkin, on niin pieni ettei sillä ole mitään virkaa vielä ainakaan. Persuilla sentään on näkyvyyttä jonkin verran. Kun persut ovat jatkuvasti oikeassa, oppositiossakin, tämän on pakko alkaa näkyä kansan ajattelussa, että miksi ei todella voitaisi alkaa toteuttamaan persujen politiikkaa vaikka ei persuja oltaisikaan. Siis mielipidevaikuttajina persut oppositiossakin ovat tarpeellisia. Myöhemmin tämän kaiken järjen mukaan on näyttävä myös kannatuksessa. Heistä voi hyvinkin jatkossa (neljän vuoden päästä aikaisintaan) tulla hallituksen muodostajia. Tätä isänmaallista linjaa kun vaan jatkavat, niin hyvä tulee ennemmin tai myöhemmin. Mitään pettämísiä ei persut kestä. Se on silloin aamen sille puolueelle.

    Äänestä

  • qåaäzm kirjoitti:

    Se liike vaikka oikealla asialla onkin, on niin pieni ettei sillä ole mitään virkaa vielä ainakaan. Persuilla sentään on näkyvyyttä jonkin verran. Kun persut ovat jatkuvasti oikeassa, oppositiossakin, tämän on pakko alkaa näkyä kansan ajattelussa, että miksi ei todella voitaisi alkaa toteuttamaan persujen politiikkaa vaikka ei persuja oltaisikaan. Siis mielipidevaikuttajina persut oppositiossakin ovat tarpeellisia. Myöhemmin tämän kaiken järjen mukaan on näyttävä myös kannatuksessa. Heistä voi hyvinkin jatkossa (neljän vuoden päästä aikaisintaan) tulla hallituksen muodostajia. Tätä isänmaallista linjaa kun vaan jatkavat, niin hyvä tulee ennemmin tai myöhemmin. Mitään pettämísiä ei persut kestä. Se on silloin aamen sille puolueelle.

    No persuthan taitaa kuitenkin olla valeoppositio.

    Äänestä

1.Mikä on haittamaahanmuutto?
2.Myös puoluetoimistossanne?

Äänestä
  • Joku muukin on pihalla omassa kuplassaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persutvoittoon kirjoitti:

1. Haittamaahanmuutto loppuu (uudet säännöt)
2. Vanhushoitoon löytyy rahaa (Mamutus business lakkautetaan)
3.Koulutukseen ja tutkimukseen löytyy rahaa (asuntojen rakentaminen ja kallis vuokraus lopetetaan)
4.Tulkkaus- ja oikeudenkäyntikulut pienenevät kun ei ole uusia mamuasiakkaita (uusi nopeampi käsittely ja palautus eli rajat eivät tyhmästi auki)
5. Turvallisuus on parempi (vähemmän raiskaajia Suomessa)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu