Alfa TV:lle pisteet. Oli asiallista ottaa esille Ähtärin 4H:n osaamattoman hallituksen toilailut laittomissa irtisanomisissa. Kolahti itse järjestön johtajaan surullisena esimerkkinä siitä, kuinka kouluttamattomat maalaishallitusjäsenet viis välittävät työlainsäädännöstä😁
Uncensored kommentti
Rautainen_Ammattilainen
4127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joutuu taas raastupaan. Kokouskutsu pitää olla paikallislehdessä, ei ilmaisjakelussa. Yhdistyksen sääntöjä kannattaisi noudattaa. Lisäksi osa jäsenistä aikoo kuulemma vaatia hallituksen jäseniä henkilökohtaiseen vastuuseen.
Eiköhän vastuussa ole kulisseissa hääränneet kokoomuslaiset. Niin kulttuurin saralla kui virassa.
Nimet ihan reilusti julki.
Demarit Jukka ja Päivi ystävykset oli mustamaalaus yrityksessä mukana.
Voi voi. Miksi maalaismammat lähtivät kaupungin kelkkaan? Vain Ahterissa on mahdollista, että uskomattoman ainutkertainen nuorisotyö jopa valtakunnallisesti mitattuna tärvellään näin amatöörimäisesti. Onneksi silloisille 4H - päättäjille on tulossa kovat henkilökohtaiset korvausvaatimukset.
Ei ole tainnut Killiin euroja sadella, kun pitää monella eri nimellä yrittää pitää keskustelua yllä.