KEPUleilla synkkä kevätpäiväntasaus: Tänään julkaistun tuoreen puolueiden kannatusmittauksen mukaan, KEPUn kannatus syöksyy edelleen. Sipilän silmänkääntötemppu epäonnistui näköjään pahasti.
KEPUn kauhua lisää se, että Vihreät on kasvattanut kannatustaan ja menee vaaleissa KEPUn ohi niin, että heilahtaa.
KEPUn kannatus vapaassa pudotuksessa
22
81
Vastaukset
- Bernerit
Berner ja sipilä paljastivat mtk-kepun todellisen karvan. Ahneus karkasi kokonaan kohtuuden rajoista. Valtion omaisuuden kaappaukset järkyttivät.
Hyökkäys pienipalkkaisia vastaan avasi suomalaisten silmät. - pol_tutkija
Loistava uutinen. Sipilä on nyt lyöty kanveesiin...
- S24uomlaineN
Tällaiset uutisoinnit aiheuttavat suomnalaisissa sitä oikeata onnellisuutta.
- onnea.vain
Tänään on hyvä olla suomalainen. Kohta päästään Sipilän ja Kepun hirmuhallinnosta!
- keputippukoon
Ei paha.Vihreätkin ihan kannoilla. Luulisi kellojen jo jonkun kepulaisen nupissa alkavan hälyttää. Mutta Sipilä vaientaa omiensa kritiikin. Yrittipä kerrattain vainetaa mediankin (YLE:n painostaminen) Ja joku sanoo häntä hyväksi johtajaksi:)
- S24uomlaineN
Siinä kanssa kyllä sellainen porukka, joka saisi tippua, siis Vihreät. Tuohan on suurin kusettaja koko puoluekentässä. Suoranaista haittaa maalle.
- näinsesiltion
S24uomlaineN kirjoitti:
Siinä kanssa kyllä sellainen porukka, joka saisi tippua, siis Vihreät. Tuohan on suurin kusettaja koko puoluekentässä. Suoranaista haittaa maalle.
Nuorempi väki alkaa kääntyä vihreiksi. Heillä kun on tulevaisuus edessään.
- Tuhon.arkkitehdit
S24uomlaineN kirjoitti:
Siinä kanssa kyllä sellainen porukka, joka saisi tippua, siis Vihreät. Tuohan on suurin kusettaja koko puoluekentässä. Suoranaista haittaa maalle.
"Vihreät... suurin kusettaja koko puoluekentässä. Suoranaista haittaa maalle"
Mietipä Sipilän kusetuksia eli valheita ja niiden seurauksia suomalaisille sekä Suomelle.
Ensin köyhät ja työttömät leikkauksilla kyykkyyn ja ahdinkoon, sitten asuntoilmoituksen jälkeisillä seurauksilla suomalaisilta henki pois; maan turvallisuusuhka ja suomalaisten turvattomuus lisääntyi kertaheitolla. Sitten vielä lisää leikkauksia, jotta porukka saadaan syvempään kyykkyyn. Haitta -sana on aivan liian lievä ilmaisu tässä yhteydessä.
Mutta hei, nyt on kepupoliitikoilla kivaa käydä vaalitilaisuuksissa kun keskustan välinpitämättömyyden ja mokat on "kansa unohtanut". Lisää röyhkeyttä ja omahyväisyyttä, niin kyllä se siitä!
- S24uomlaineN
Vihreät nousee - Kepu laskee.
Kepu on yhä selvemmin maalaiseläkeläisten puolue. Alle kuusikymppisiä ei juuri edes ole Kepun ehdokaslistoilla. - Myofascia
KEPU on nyt auringonlaskun puolue.
- Upp
5.
- Eliiitti_SOTILAS
Sipilän eilinen vaalitentti osoitti, että ukko on pihalla kuin lumiukko.
- klug.klug
Oliko Sipilä juovuksissa eilen vaalitentissä? Silmät seisoi päässä ja kieli kangerteli.
- lesta-juha
Ihan normaalia lestadiolaisporukoissa. Yritti kai puhua kielillä, jotta jumal-taikaolento lestataivaassa olisi suopea ja loiventaisi kannatuskäppyrän syöksyn. Hallitusero-teatteri kun ei auttanut, Vihreät hengittävät niskaan, ja persutkin ehtinevät ohi ennen vaaleja.
- Upp
12.
- TeinoKetterä
Ankeaa aamua kanille kepuketkuille!
- Eliiitti_SOTILAS
Kepun tuho on taas päivän lähempänä...
- Eliiitti_SOTILAS
Kokoomus ja SDP ovat jo löytäneet toisensa mm. sote-mallissa. Sinipunaa pukkaa.
- vapaa-pudotus
Menkää pois alta - kepu kaatuu!!!
- Aktiivimalli_upottaa
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/275953-tutkimusjohtajat-perussuomalaiset-voi-ampaista-15-prosentin-vaalitulokseen-tassa-tosi
Kohta nähdään ollaanko ennusteen mukaisissa luvuissa 14.4. Sttenhän keskustalla on mahdollisuus saavuttaa viides sijakin, jos vielä vihreät kimpaisee ohi. - KepuPettääAina
Tähän asti Kepu on pettänyt muita kansalaisia ja nyt pettää omiaankin. Monesti se on lyöty vanhan ammattinyrkkeilijä lailla kanveesiin ja sieltä kuin ihmeen kaupalla noussut. Nyt eletään niitä aikoja, että se enää nouse. Miksikö?
Kepulle ei ole enää tarvetta eikä tilausta. M.O.T. - OulunRaiskuut
Juha-Lesta Sipilän vaalipiirissä kutsuvieraansa jauhavat veretseisauttavaa lopputulosta lestakepulipuolueelle seuraaviin eduskuntavaaleihin...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998