Sipilä toi onnen Suomeen.

No niin, Suomi on maailman onnellisin maa, kiitos hallittuksen tekemien päätösten johdosta. Nyt ei kannata antaa sossuille mahista tuhota aikaansaatua menestystä Suomen talouteen. Älkää äänestäkö vasureita, Maduron hengenheimolaisia.
27<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Sipilä leikkasi kaikilta, sairailta, vanhuksilta, eläkeläisiltä, työttömiltä ja
myös työssäkäyviltä. Lisäksi rikollisuus, huumeet, väkivallanteot ym.
lisääntyneet reilusti. Vankilat täynnä ulkomaalaisia raiskaajia, jos pidät
näitä onnellisuuden mittareina, jotain on päässä vialla.

2Äänestä
  • Talous+saatava+kuntoon+ennen+laajempaa+ongelmien+hoitoaSaatiinkin+työllisyyden+nousu+140+000:lla+ja+talousnousuPoikkeuksellista+myös+että+vihdoin+on+velanhoidosta+suunnitelma.+4-vuotisvelanotto+ansioverotulon+noustua+9,7mrd,+takavuosina+oli+19.9+mrd.+Työttömyyskorvausmeno+alentunut+14.7+%+vuoden+takaisesta.+Tuloverotusta+kevennetty+1.2+miljardilla.

    Äänestä

  • Silpilän_hyvä_hallitus kirjoitti:

    Talous+saatava+kuntoon+ennen+laajempaa+ongelmien+hoitoaSaatiinkin+työllisyyden+nousu+140+000:lla+ja+talousnousuPoikkeuksellista+myös+että+vihdoin+on+velanhoidosta+suunnitelma.+4-vuotisvelanotto+ansioverotulon+noustua+9,7mrd,+takavuosina+oli+19.9+mrd.+Työttömyyskorvausmeno+alentunut+14.7+%+vuoden+takaisesta.+Tuloverotusta+kevennetty+1.2+miljardilla.

    Missä+ne+uudet+työpaikat+on?+kepu+Sipilä+tilaa+mieleisensä+työttömyystilastot+Tilastokusetuskeskukselta.+TEM:in+tilastot+todenmukaisia+joista+näkyy+että+Suomen+todellinen+työttömyysprosentti+on+edelleen+EU:n+velkaantuneiden+kriisimaiden+luokkaa+eli+noin+20%.Valtio+velkaantuu+edelleen+http://www.velkakello.fiPorvarienemmistöiset+hallitukset+ovat+keventäneet+eniten+ylemmän+keskiluokan+ja+ökyrikkaiden+verotusta+sekä+palkkatuloissa+että+varsinkin+pääomatuloissa+joissa+Suomessa+on+nykyään+OECD+maiden+kevein+verotus.+Samaan+aikaan+vuodesta+2003+lähtien+porvarienemmistöiset+hallitukset+ovat+nostaneet+koko+ajan+välillisiä+eli+kaikille+tulonsaajaryhmille+tasaveroja+kuten+kaikista+tuotteista+ja+palveluista+maksettavavaa+arvonlisäveroa,+polttoaineveroa,+sähköveroa,+valmisteveroja+ja+kiinteistöveroa.

    1Äänestä

  • Viimeisin työllisyysaste 72,6 kertoo että töissä ne uusienkin työpaikkojen saajat ovat

    TEM> 1. Työttömät työnhakijat 251 446

    Mitälie väkeä Tilastokeskuksen 181 000:n lisänä. Niiden lisänä jotka kysyttäessä kertoivat neljän edellisen viikon aikana ovat hakeneet töitå

    http://urn.fi/URN:NBN:fi-fe201901242821

    Äänestä

Edellisen hallituksen jäljiltä mikä tahansa muutos oli parempaan päin.
Lähes puolen miljoonan työttömyys ja lapsiperheet, köyhät ja eläkeläiset saivat rajua kuritusta kok-dem-vihr-vas-hallitukselta.

Vain homot olivat tyytyväisiä avioliittolaeistaan. Homojen tyytyväisyyskö pitäisi olla kansakunnalla mittarina?

Äänestä
  • Kokoomus Kataisen hallitus oli porvarillinen enemmistöhallitus koska porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat tukemassa kokoomuksen porvarillista talouspolitiikkaa.

    1Äänestä

  • Sixpackissa oli seitsemän SAKSDP:n ministeriä tuhoamassa hyvinvointa.
    Tukena äärivasemmiston vihreät ja vasemmistoliitto

    Äänestä

  • punainen_sixpack kirjoitti:

    Sixpackissa oli seitsemän SAKSDP:n ministeriä tuhoamassa hyvinvointa.
    Tukena äärivasemmiston vihreät ja vasemmistoliitto

    Valehtelet koska kokoomus Kataisen hallitus oli ja myös silloinen eduskunta porvarienemmistöinen hallitus koska porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat tukemassa kokoomusken porvarillista talouspolitiikkaa kuten edellä todettiin. Fakta.

    1Äänestä

Että vielä oikein "maailman onnellisin maa"?

Heheh. Kaikkea 💩 sitä kuuleekin.....

1Äänestä
  • Täyttä tuubaa suojatyökeskus YK:lta.

    1Äänestä

YK on taattusti kysynyt Sipilältä ja kumppaneilta;"Okkona vähän onnellinen"kuten Oulussa on
tapana kysyä törttöliöiltä ja YK on todennut :Onnellisia ovat nämä Hölmöläiset tyhmyydessään.
Mattia tarvittas valoa tuomaan hölmöläisten pirttiin.

1Äänestä

Jos ja kun Antti Rinne pääsee asioitamme sotkemaan, sekä työttämyyttämme ja velkaantumistamme lisäämään, niin Suomen onnellisuus arvio putoaa kuin lehmän häntä.

1Äänestä
  • Kokoomuspersu taas valehtelemassa ja vääristelemässä asioita tuttuun tyyliinsä mutta onneksi kukaan tällä palstalla ei ota persuhorinoita vakavasti. Suomen valtio velkaantuu edelleen ihan kepu, kokoomus ja persuvoiminkin. http://www.velkakello.fi

    Äänestä

  • Nelivuotiskauden velanotto Sipilän hallituksella (9,7mrd) alle puolet sixpackin 19,8mrd:sta

    Äänestä

  • velanottofaktaa kirjoitti:

    Nelivuotiskauden velanotto Sipilän hallituksella (9,7mrd) alle puolet sixpackin 19,8mrd:sta

    Kokoomus Kataisen hallitus oli porvarienemmistöinen hallitus koska porvaripuolueet kristilliset ja vihreät olivat tukemassa päähallituspuolue kokoomuksen porvarillista talouspolitiikkaa.

    1Äänestä

  • velanottofaktaa kirjoitti:

    Nelivuotiskauden velanotto Sipilän hallituksella (9,7mrd) alle puolet sixpackin 19,8mrd:sta

    Linkki "tietoosi", muutoin huuhaata.

    1Äänestä

Tuon kansainvälisen onnellisuusvertailun tuloksissa sanotaan, että Suomen onnellisuus on noussut koko ajan vuoden 2014 jälkeen.
Ei voi olla sattuma, että vuoden 2014 jälkeen on istunut Sipilän hallitus ja onnellisuus on kokoajan vain lisääntynyt.

1Äänestä

Tervemenoa vaalien jälkeen Laars leevi ja Urpo

1Äänestä

Arvion antoi YK joka on matujen perseenuolija järjestö. Suomalaisten näkökulmasta tilanne on toki aivan toisenlainen.

Äänestä

Ihan vitun onnellisia ollaan.

Äänestä

Kiitos Sipilälle myös siitä, että lahjoitti metsäteollisuudelle yritystukea, että voivat jakaa osinkoja ja irtisanoa satoja työntekijöitä. Kiitos Sipilälle onnistuneista valheista työttömyyden vähenemisestä. Kiitos Sipilälle työttömien toimeentulon vähentämisestä ja vielä suuri kiitos matujen hankkimisesta maahamme.

1Äänestä

Näin on. Sipilä onnellisti Suomea. Nimittäin ryssimällä Soten. Siitä se itku ja parku olisi syntynyt, jos terveydenhuollon yksityistämien olisi toteutunut.

Äänestä

Maahanmuutto on Kaikkien Puhallusten Äiti!

Suomalaiset maksavat sen seuraukset selkänahastaan ja hengestään katkerasti maahanmuuttajille ja kaikille maahanmuuttoliiketoiminnassa mukana oleville sekä sitä edesauttaneille päättäjille, sijoittajille alimpaan apulaiseen asti. Kalleimman ja kirotuimman hinnan päättäjiemme edesvastuuttomuudesta muodostavat lastemme kyyneleet!

Äänestetään Suomi takaisin turvalliseksi kaikille!!!
https://youtu.be/dzCK4tTu2nE

1Äänestä

Phohah! Kyllä sai korvat höröllä kuunnella YLEN aamun unelmapallero uutisia, kun ollaan niiiii-in onnelliisiaa, ei ole korruptoitunut hallituskaan, mitä nyt vähän hyvävelit siellä häärii. KÄKÄKÄ!

Äänestä

Muutama vuosi sitten uutisoitiin näin: "Suomi nousi ensimmäistä kertaa onnellisuus­vertailun kärkeen – paras maa myös maahanmuuttajille"
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005603574.html

Ja kukas onnelisuusraportin teki. Ai niin YK. Onnellisuuttahan kysyttiin myös maahanmuuttajilta ja turvapaikanhakijoilta.

Tässä koko YK:n uusin raportti. Sen mukaan et saa äänestää "persuja" jos olet onnellinen. Aika hullua.
http://worldhappiness.report/ed/2019/happiness-and-voting-behavior/

Mutta ihmettelen miksi suomalaiset YK:n onneliset popsivat psyykelääkkeitä yhä enemmän, rauhoittavissa ykkönen pohjolassakin!?
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/nain-psyykenlaakkeiden-kaytto-jakaa-suomen-idassa-suositaan-masennuslaakkeita-lannessa-kirjoitetaan-rauhoittavia/

Näkee että vaalit on tulossa. Pisteet persuille.

Äänestä
  • No tämähän jos mikä on täyttä puppua kokonaisuutta tarkastellessa, tutkimukseen on hyväksytty ilmeisesti vain ja ainoastaan "oikeat vastaukset", vähän samaan propagandistiseen tyyliin, kuin mätä Ylen uutisissa jne.

    Kuuntelin Ylen uutisten haastatteluja aiheeseen liittyen, yksikin lohjalainen "suvakki"? totesi, että "on ilmaiset terveyspalvelut", vaan missä näin on kokonaisuutena?

    Pää tuntuu olevan pensaassa ja joku on vissiin tuhonnut aivot, kun kuuntelee Ylen valitsemien haastateltavien pääosan jokelluksia:/

    Täyttä sontaahan tuo YK lähtöinen propaganda on, mutta miten kehitysmaalaisten johtamassa, pitkälti turhassa järjestössä muuta voisi ollakkaan?

    Monenlaista epätotuutta ne nuo päivän uutisvirran pläjäykset pukkaa, on siinä vallankin heikosti ajatteluun kykenevillä pää pyörällä, kun todellisuus on pääsääntöisesti jotain muuta, kuin mitä julkisuudessa tajoillaan:/

    Äänestä

  • ennen oli onni kondomia nyttenmin vaali onnea,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


getthee99 kirjoitti:

No niin, Suomi on maailman onnellisin maa, kiitos hallittuksen tekemien päätösten johdosta. Nyt ei kannata antaa sossuille mahista tuhota aikaansaatua menestystä Suomen talouteen. Älkää äänestäkö vasureita, Maduron hengenheimolaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu