En kyllä muista että kone olisi kirtänyt noin paljon kuten IS jutussa. Liekkö ollut heillä tiheä puoli päällä tai 4 vaihteella ? tai sitten itse muistan väärin mutta mieleen jäi asiallinen välitys ei noin tiuha. Kelpo auto muutenkin. Pieni mutta hyvä ja moneen ajoon juuri oikea. Kaikkihan tietysti haluaa ajaa 2800kg malmikasalla ja siihenhän jmnyä pitääkin verata, tupla turboiseen öky maasturi murikkaan eikö vaan. Suzuki jimny hemmetin jees auto. Tuleva TM lehden testi kertoo sitten jotain ellei se mies aja joka kertoo aina että tylsä ompa tylsä toyota tylsä. Potkut perseelle sille toimittajalle POTKUT!
https://www.is.fi/autot/art-2000005842306.html
Jimny 2019 testiluettua vs oma ajo
väistinkömuurin
1
116
Vastaukset
- Anonyymi
kyllä se kierrosnopeusmittari sen 3750 näyttää kun nopeusmittarissa on 120.mutta eipä tota ole tarkoitettukaan moottoritie ajeluun.ihan kelpo peli ajella metsäautoteillä ja muillakin pikkuteillä kun vauhtia ei juurikaan tarvita.reilut 6 tonni nyt ajettu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161