Kätyreitä lukuunottamatta suurin osa vapaamuurareista on virkamiehiä ja rikollinen toiminta perustuu sovittujen uhrien tuhoamiseen ilman fyysistä väkivaltaa , uhriksi voi joutua vihan tai koston seurauksena .
Onnistuessaan tekijät palkitaan ylennyksillä ym. lahjuksilla , ylennyksiin tarkoitettu arvo-asteikko on 1-33 joista ylin ja suurmestari on 33 .
Tietoa vapaamuurareista
9
137
Vastaukset
- Muurhaatti
Onko ylläpito vapaa?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15599444/suorat-sanat - ANKIjaANNeli
Iso kello käy verkkaan.
- HolyProphet00007
Unohdit vain kaikkein tärkeimmän sen, miksi tämä tehdään. Tämä tehdään oman edun tavoittelun johdosta.
- kumpikampi
Onko vapaamuurari natsi vai terroristi ?
- Kirjautumatonnazi
Niin.
Hra Pyhä Profeetta laukoi oikean totuuden.
Untuvaiset poliitikonalut ovat useinkin maailmaa ja ihmisten hyvinvointia ajavien asialla.
Kun tulee menestystä ja ehkä eduskuntapaikka niin puoluekuri määrää mielipiteen.
Silloin omat ajatelmat ja ihanteet heitetään helvettiin.
Unelman täyttymys on ministerin paikka. Silloin kähmintä on maksimissaan; omien intressiryhmien etujen ajo on rajatonta ja omien läheisien tulevaisuus on turvattu iäisyyteen.
Taitava ministeri pystyy kahmimaan itselleen rajattomat määrät rahaa, rahaa, rahaa..... tässä kaikki mitä sinun täytyy tietää vapaamuurarisuudesta.
https://www.netikka.net/mpeltonen/muurari.htm
http://fi.niilopedia.org/index.php/Vapaamuurarit#Vapaamuurariudesta_eheytyminen- Saalistaja
Vapaamuurarit on tiensä päässä .
- Vapaaduunari
Vapaamuurarit on murhamiehiä .
Niin. Uskon että tappoivat Julinin koska Julin kertoi mitä on vapaamuurarius
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla602866Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "452492SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past982095Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851375Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301209Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o182903Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m81815Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52716- 43695
Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44692