😀 👓 👜 kun katsella telkkaria. Miten onnistuinkin eilen kesken leffan taas nukahtamaan yhtäkkiä. Nukahdin juuri, kun Matt Damonia oltiin pelastamassa takaisin maahan, hänen herätessään paljaaksi riisutussa nousualuksessaan Marsista lähdön aiheuttamasta tajuttomuudesta. Onneksi on nuo nettisivut mistä voi katsoa ohjelmia vaikka uudestaankin ja aloittaa voi miltä kohdalta tahansa. Entistä videonauhuria näppärämpää tekniikkaa.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuli vaan mieleen vielä kun mulla on pöydän koristeena ihana kortti jossa on söpö kuva koirasta ja kissasta ja siinä lukee, että hyvän ystävän ajatteleminen tekee päivästä iloisen. Niinhän sen pitää ollakkin kun tietää, että ollaan saman taivaankannen alla. Täällä palstalla se meinaa välillä unohtua kun on niin raskassoutuista.
Kännykällä kun kirjoitan niin lähti liian äkkiä. Hyvä ystävä on sellainen joka ymmärtää mun olevan paljon enemmän muuta kuin s-objekti ja päinvastoin!
Parempihan se on jos nukahtaa hyvin kuin jos ei nukahda ollenkaan :)
Minäkään en jaksanut, katsoin kyllä alusta toista elokuvaa, "Slamdunk Millionaire" -elokuvaa, tuon muistin niin hyvin ennalta tuon Mars-elokuvan.
Tänään piti siivota tietokonetta, samalla katsoin erään täysin turhan elokuvan Triple Threat, samalla kun siirsin tiedostoja kovalevyltä toiselle, tiedostojen siirto kesti yhtä kauan kuin se elokuva.
Leivät loppu, piti tehdä hampurilaisia TUC-kekseillä, pelkästään syystä kun en yksinkertaisesti viitsinyt käydä kaupassa ostamassa leipää.
Uudet herkulliset reseptit syntyykin noin juuri vahingossa. 🍔
Tänään tulee muistaakseni aivan hyvä komedia, Kingsman - Salainen Palvelu. En muista enää tuota, uudemman Kingsman - Golden Circle muistan kyllä.
Anyways pitäisi katsoa toinen komedia, ainakin alusta näyttää hyvälle: Can You Ever Forgive Me.
Jos en ehdi ennen Kingsmanin alkua katsoa loppuun, niin katson yhtäaikaa noita kahta.
Eikös mulle käynyt taas niin, että nukahdin kesken Kingsmanin jännittävän kohtauksen. Ei pitäisi katsoa sängyssä telkkaria. 😀