Vasuripersu kävi käsiksi

17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tätä on ''mustapaitojen'' vapaus. Jokainen saa olla ihan vapaasti samaa mieltä kuin me.

Äänestä

Onko Yle kiihottunut Soinia vastaan
ONKO VARMA ETTEI SE OLLUT KOSOVOSSA?

Onko niin että kansan syvien rivien mielestä
Soinin ulkopoliittiset avaukset ovat olleet lepsuja?
ja kansan ei pidä lepsuilusta?

vai eikö joku pidä Soinin naamasta?

Mitä SOINI TEKEE ulkopolitiikan polttopisteessä KORSOSSA onko varma että hän ollut kosovossa?

Äänestä
  • Sinä olet todella syvältä )))))

    Äänestä

Mutta miksi annettiin jatkaa sitä mölisemistä yleisön pyynnöistä huolimatta?

Äänestä

No mutta kännissä ja läpällähän mää! Persujohtokin on valittu kännissä ja läpällä,mikseipä kannattajatkin. Ja hallaaho myhäilee tyytyväisenä.?

Äänestä
  • Vasurijohtohan pörrää kännissä joka puolella!!!
    Muistellaan nyt Arhista ja Lillukkaa!

    Äänestä

"Ketutus-hirviötä ei tarvinnut kauaa odottaa! Eikä jää viimeiseksi. Toivottavasti ei tule ruumiita.

Sinänsä ei yllätys, etteivät persu-poliitikot ymmärrä, että heidän kannattajakunnassaan on ihmisiä, jotka eivät ymmärrä sitä, ettei Ketutus-vaalivideo ole tosi elämän kuvaus ja kehotus hyökätä muiden kimppuun vaan tasapainotonta outoa satiiria."

Jussin video poiki ensimmäisen teon.

Äänestä

Jos ei riehu uskonnolliset hihhulit, niin sitten ihmisten päälle käy nämä oikeistoöyhöt. Samaa pa*kasakkia kaikki. Säälittävä urpo tuokin.

Äänestä

Kyllä noilla Jussin videoilla näkyy tosiaankin olevan vaikutusta.....

Äänestä

Väkivalta pn oikeutettua jos persut tekee sen? Odinin pöhelöt on hallaahon armeija?
Onko noilla hulluilla aseitakin jossain jemmassa?

Äänestä

Vain sairaita persuja on olemassa. Epätoivoisia ihmisiä, työttömiä, loosereita, roikkuvat näillä palstoilla kaiket arkipäivät pahaa oloaan purkaen, huomaamatta pahan olon vain lisääntyvän. Eksyessään ihmisten ilmoille käyvät parempiosaisten kimppuun. Suomessa olisi sellaisille annettava terapiahoitoa ja ohjausta oikeille raiteille. Onneksi näitä on kuitenkin hyvin rajallinen määrä.

Äänestä

Äänestä+demareita+jos+haluat+olla+voittajien+puolella.++Näissä+vaaleissa+60%+tenajytky+ja+demarit+muodostavat+yksin+hallituksen+ilman+pienpuolueita.

Äänestä

Tuohan jäi yritykseksi. Eduskunnassa kansanedustaja pahoinpiteli naispuolista edustajaa ja sen lisäksi mukana oli seksuaalista häirintää jos muistan oikein. Sai pienet sakot. Kyseistä kansanedustajaa luonnehditaan kansanmieheksi. Se loukkaa minua miehenä, koska kansanmiehet eivät pahoinpitele naista ja eivät myöskään yritä muutakaan epäsopivaa.

Äänestä
  • Teuvolla on veikeä parransänki. Komea Metsien Mies! Hymy on herkässä, kun meidän Tartsan kuuntelee Omiensa puheenvuoroja. On se Peto. On on... Khrrrr ;)

    Äänestä

Persuissa "kansanmieheksi" pääsee aivan eri arvoilla kuin missään muissa piireissä? Se on mm. akkain niskoille vaarallista, jos näitä "peruSS-kansanmiehiä" tulee kovin paljon lisää?

Äänestä

Persut on perusvasureita, eduskunnan puolueista vasemmiston äärivasemmistoa ns. taistolaisia.

Äänestä

Missä piileksi yhtyneitten häiriköiden (ske & reformi) yhteinen turvallisuuspäällikkö mäntymikko juuri silloin kun häntä olisi kipeästi tarvittu puollustamaan Panua?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Arhinmäkeläisiä kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9b3e17e7-30a2-4dfc-b40d-8943df4c41ca

Vasuritkin ihmisiä häiriköi, ettei ole uutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu