15 vuotiaat saavat syksyllä ajaa nopeusrajoitettua kevytautoa.....pitääkö noitten suorittaa 18v vielä autokoulun tunnit uudestaan raskaammalle autolle vai mikä toi meininki tulee olemaan. Itseäni hirvittää kun 15 v pennut viritettyine autoineen liikenteessä. Kuinkahan paljon tulee kolarit lisääntymään. Sanon ettei toi ole hyvä juttu alkuunkaan.........................
mopoautokortin suorittaneet
huuuuuuuih
3
91
Vastaukset
- leuhkat.juppien.kakarat
Suurin vitutus tulee kun viistoista kesänen pojan kloppi huristelee 60000 euron avobemarilla ohi sinun seisoessasi bussi pysäkillä helteessä.
- KukaOttaaVastuun
15-vuotiaat kevytautoilla maanteille ilman ajo-opetusta, uskomatonta!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15594597/15-vuotiaat-kevytautoilla-maanteille-ilman-ajo-opetusta-uskomatonta!
Kokoomuksen ja kepun tolkuntappotalkoot. Aivotonta. En tiedä kuka ottaa vastuun tähän poliitikoista. Tässä erittäin hyvä adressi asian hoitamiseen:
https://www.adressit.com/ei_uusille_kevytautoille_ja_mopoautot_pois_liikenteesta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956494Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096230SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614551Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien883454Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963411Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en643236Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103112Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02840Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31645Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema141247