yrittäjä pitäjä

kariannabisse

taas sai lehdestä lukea kun mies henkilö oli perustanut yrityksen .ruvennut perinteiden mukaan viljelijäksi ja vielä viemään tuotettaan ulos...kohta puoliin iso ilkeä virkavalta väitti ettei näin saa tehdä ja takavarikoitti miehen kasvit ja rahat..
no ehkä ensi kerralla jotain muuta...

6

184

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saunantaajoutaas

      Täydet pisteet tälle rikostutkinnalle joka pääsi tämän tekijän jäljille ja varmasti monta muutakin henkilöä jää kiinni tämän tutkinnan yhteydessä!!

    • Nimut---

      Nimut yrittämistä pitää tukea!
      Ei saa viedä tuotantolaitoksia

    • vihiree

      Hänhän vain teki osansa synnyttääkseen hiilinielua ja nyt odottaa hyvästä työstä rangaistus.

      • kylä-näinon

        Pelkkää hyvyttään yritti yrittäää ja tällä tavalla rangaistaan


    • Anonyymi

      muka yrittäjä pitäjä..paska kepulaasia tukijussia,,,,viljat meni jakohon taas kunta nosti tukimarkat...viatoon yrittäjä joutuu raatamahan

    • Anonyymi

      Pohjalaiset ovat yleensä ahkeria, siis motivoituneita.Mikähän se motivoi ihmistä parhaiten? Olisko pelko.

      Samaa ilmaa hengittää kaikki, maailma on globaali ja ihmisten tunnetila kollektiivinen, vaikka viikunanlehden takana ja omassa mielessä, susipihalla tai huoneessa uskotaan olevan muista erityneitä ja "eriilisiä yksilöitä" . Kyllä ihmiset aistii kaikkialla että nykyinen meno ei voi jatkua, ilmastönlämpeeminen ja saastumisen vähentäminen sellainen helppo selitys ja lääke luopumatta siitä todellisesta ongelman aiheuttajasta. Todellisuudessa oma ja omistaminen on syy useimpiin ongelmiin saastumisesta sotiin ja ylikansoitukseen . Oma ja henkiläkohtainen ei ole ihmiselle välttämätöntä, mutta yhteinen on. Idioottimaista on arvostaa enemmän sitä vähemmän tärkeää, siis omaa. Vaan onhan yksilökeskeinen yhteiskunta paradoksi.

      Nuo omaa keräävät minäminämaan ahnehtijat ovat oikeastaan pahimpia olentoja maanpäällä, joiden takia maailma saastuu ja luonnonvarat loppuu, vaan eiväthän idiootitt ymmärrä edes hävetä toimintaansa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      320
      1398
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      345
      1326
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1122
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      991
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      797
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      101
      653
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      71
      649
    Aihe