Nyt loppui lopullisesti se veikkauksen pelien

Pelaaminen_

Pelkkää häviötä koko homma☹️Täytyy olla hullu jos pelaa tuon huijarifirman pelejä vuodesta toiseen, kun voittoja ei tule. Peliautomaatit ovat surkeita kuten on veikkauksen pelikasinokincja pelaamot ylipäätään. Pelitili on suljettu. Mitäs olette niin ahneita? Jos olisitte edes joskus reiluja mutta ei. En ole minäkään enää reilu. Rahojani en teille enää ilmaiseksi jaa. Tehkää muutkin sama päätös. Peli poikki kokonaan ja kerrasta.

8

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eläkehtoo

      Hei jotain rajaa eikös nyt ees lottoo parilla eurolla. Kato jos se napsahtais oikein isosti..

    • Varmaanvoittaajoo

      Euro kimppaeuropotttiin..

    • Huijausta

      Huijausta koko lotto koska aina vieressä vaikka mihin veikkaat. Kone ottaa huomioon ettei liikaa voittoja tule

    • Ogkdkf

      Kaksi sanaa. Eddie Tipton.

    • suoraantilille

      Nyt mainostetaan, että ihmisen suurin unelma on kuulemma päästä lottokabinettiin Helsinkiin voittokahveille lottovoittoa lunastamaan.
      Päävoitot ovat osuneet ja tulevatkin osumaan usein ilman Veikkauskorttia pelanneelle juuri tästä syystä ja voittopaikkakunnat ovat olleet ja tulevat olemaan pienen ajomatkan päässä, lähellä Helsinkiä.
      Todellisuudessa monelle esim yli 500 km:n päässä Helsingistä asuvalle, matka lottokahveille olisi turhan työläs ja pitkä. Monelle myös kiusaannuttava. Mieluummin ottaisi vähin äänin voiton suoraan tilille.
      Mutta mainosarvo on on todellisuutta tärkeämpi. Siksi suurvoitot lunastetaan jatkossakin pääkonttorissa arvuuttelujen jälkeen ja voittaja asuu Loimaa Tampere, Savonlinna akselin etelä puolella.

    • hessu-heikinpoika-oulust

      Vaikea voittaa koskaan missään oikeasti varsinkaan pikapeleistä tämän palautusprosentin ollessa jos esim 90 prosenttia, kun talo arpoo leikkurilla 10 arvontaa sadasta taskuun varmasti ja leikkuri rosentin säätönippeliä säilytetään metroaseman vessassa. Tätä kuviota ei kestä Heikkikään rahoissa,

    • hessu-heikinpoika-oulust

      Se et rahapeliä järjestetään niistä kiinostuneiden pelatakseen PELKÄN pelaamisen ilosta, ei mene minun pääkoppaan. PISTE sekä vaihtoehto kaks,i minä en pelaa.

    • Moraalikatomaa

      Kyllämse suurin osa pelaa nimenomaan kaikenmaailman perintäyhtiöiden ahdistamina jörjettömiin korkoihin kun ei riitä perusturva ja toimeentulotukea harva saa. Ellei kokonaan käänny ympäri ja tee kuperkeikkoja. Mielivaltainen kela ja tuulella tehdyt päätökset? Suojavärillä tasaiset tulot ikman kyselyjä. Harva huvikseen pelaa. Vaan nimenomaan päästääkseen taloud ahdingosta ja sen nää mainosfirmat toki osaa feikkitarinoilla ja rigged peleillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      119
      3919
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      71
      3291
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2734
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      84
      2468
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      19
      2425
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      37
      2405
    7. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2357
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2251
    9. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      27
      2226
    10. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      28
      2161
    Aihe