Halla-ahon jytky olisi Soinille kova paikka

Soinin_virhe

Mielipidemittaus näyttää jytkyä Perussuomalaisille. Puolue on toipunut Soinin aiheuttamista vahingoista. Halla-aho on antamassa näyttöä, jossa hän on rakentanut Soinin tekemille raunioille puolueen uudestaan. Perussuomalaiset ovat nyt kolmanneksi suosituin puolue.

Ilman Halla-ahon tuomia ääniä Soini ei olisi saanut yhtään jytkyä. Soini tuhosi Halla-ahon kanssa tekemänsä jytkyt nopeasti. Nyt Halla-aho saattaa tehdä jytkyn ilman Soinia.

. . .
http://jormanordlin.puheenvuoro.uusisuomi.fi/272843-halla-ahon-jytky-olisi-soinille-kova-paikka

3

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomen_Kansa

      Tohtori Tauti levittää tartuntaa.

    • persustapersuun

      no muut puolueet pelaavat ihan viitun huonoa ympäristöpeliä nyt. Persuille sataa laariin kaikki autoilijoiden ja matkustajien ylimääräiset äänet.

      muut puolueet ovat niin yksinkertaisia ja kankeita muuttamaan ajatusmaailmaansa näin nopeasti, vaikka näkevät mihin vaalit ovat kääntymässä. Hakkaavat päätä seinään fitun turpeiden ja kivihiilen lopettamisen kanssa. Sähköautoja vaan kaikille ja haittaveroa autoileville. Sokeita urpoja.

    • eipidäsotkea

      Soinin petturiporukka sotketaan kaiken aikaa perussuomalaisiin. Se nähtiin viimeksi Halla-ahon Ylen tentissä, jota hiillostettiin asioista joita perussuomalaiset tekivät tai jättivät tekemättä hallituksessa. Eivät perussuomalaiset olleet hallituksessa, vaan hallitusneuvottelut kävi Soini, joka möi perussuomalaisten tavoitteet hallitukseen ja ulkoministeriksi päästäkseen. Perussuomalaisten tavoitteista ei tältä petturiporukalta kuultu enää halaistua sanaa, sen jälkeen kun hallitus oli muodostettu. Niin että syypäitä ovat nämä itseään joksikin sinisiksi nimittävät Soinilaiset, eivät perussuomalaiset, jotka voivat vain hämmästellä voimattomina vieressä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      4
      4096
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      45
      4053
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      84
      3303
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      40
      3198
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      2997
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      163
      2841
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2409
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      4
      2340
    9. Kirjotan ikävää ulos

      Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
      Ikävä
      14
      1848
    10. Sinä se vaan jaksat

      Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et
      Ikävä
      23
      1747
    Aihe