Halla-ahon jytky olisi Soinille kova paikka

Soinin_virhe

Mielipidemittaus näyttää jytkyä Perussuomalaisille. Puolue on toipunut Soinin aiheuttamista vahingoista. Halla-aho on antamassa näyttöä, jossa hän on rakentanut Soinin tekemille raunioille puolueen uudestaan. Perussuomalaiset ovat nyt kolmanneksi suosituin puolue.

Ilman Halla-ahon tuomia ääniä Soini ei olisi saanut yhtään jytkyä. Soini tuhosi Halla-ahon kanssa tekemänsä jytkyt nopeasti. Nyt Halla-aho saattaa tehdä jytkyn ilman Soinia.

. . .
http://jormanordlin.puheenvuoro.uusisuomi.fi/272843-halla-ahon-jytky-olisi-soinille-kova-paikka

3

125

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomen_Kansa

      Tohtori Tauti levittää tartuntaa.

    • persustapersuun

      no muut puolueet pelaavat ihan viitun huonoa ympäristöpeliä nyt. Persuille sataa laariin kaikki autoilijoiden ja matkustajien ylimääräiset äänet.

      muut puolueet ovat niin yksinkertaisia ja kankeita muuttamaan ajatusmaailmaansa näin nopeasti, vaikka näkevät mihin vaalit ovat kääntymässä. Hakkaavat päätä seinään fitun turpeiden ja kivihiilen lopettamisen kanssa. Sähköautoja vaan kaikille ja haittaveroa autoileville. Sokeita urpoja.

    • eipidäsotkea

      Soinin petturiporukka sotketaan kaiken aikaa perussuomalaisiin. Se nähtiin viimeksi Halla-ahon Ylen tentissä, jota hiillostettiin asioista joita perussuomalaiset tekivät tai jättivät tekemättä hallituksessa. Eivät perussuomalaiset olleet hallituksessa, vaan hallitusneuvottelut kävi Soini, joka möi perussuomalaisten tavoitteet hallitukseen ja ulkoministeriksi päästäkseen. Perussuomalaisten tavoitteista ei tältä petturiporukalta kuultu enää halaistua sanaa, sen jälkeen kun hallitus oli muodostettu. Niin että syypäitä ovat nämä itseään joksikin sinisiksi nimittävät Soinilaiset, eivät perussuomalaiset, jotka voivat vain hämmästellä voimattomina vieressä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1907
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      711
      1299
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      100
      1039
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      904
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      761
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      652
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      69
      522
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      518
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe