...seuraavaan hallitukseen.
Vaikka SDP on suurin, niin se ei pysty muodostamaan enemmistöhallitusta.
Seuraava hallitus:
PerusS
Keskusta
Kokoomus
Kristilliset
Rkp
Oikeistopuolueet on vahvoilla...
8
<50
Vastaukset
- maalaisliiton
tukipummi hysteerisessä paniikissa,
kääpäs välillä navetassa tai peräkammarissa rauhoittumassa.... - KauKe-
Vasemmistoiset sossu-komukat, eivät koskaan saa keskenään hallitusta kasaan 28% yhteis kannatuksellaan.
Vaan hallituksen muodostavat Kokoomus, Kesksusta, Pressut, Siniset, Kristilliset ja Ruotsalaiset. Lähes 70% yhteiskannatuksellaan.POIKA SUUREN KAUPUNGIN ELÄÄÄ TAAS kEPUvALEIDN LUMOISSA.
Sinun mielenvikaisen päässä on vihan, kaunan ja kateuden lisäksi myös visio, suomeksi harhakuvitelma, näky, kuvajainen.
Jatka samaan malliin, kyllä sinä siellä hullujen huonella olet varmasti aivan parhainta A- luokkaa. Kiltit tädit ja sedät antavat varmasti sinulle puukokardjn kuten pankkomajurillekin.- nythänOnNiinEttä
pelot tuottaa,
maalaisliiton fasistinatsukalle,
voimakkaita harhoja,
syytä olis mennä navettaan tai peräkammariin,
rauhoittumaan... - JotainMuutaKuinKeKoSi
Keskusta, kokoomus ja siniset... Nehän jo leikkauksillaan pilasivat köyhien, työttömien, ym. vähävaraisten elämän. Nyt on annettava muille mahdollisuus yrittää korjata sen mitä korjattavissa on. Taloudesta ja sen kehityksestä annetut ennusteet eivät kylläkään lupaa jatkossa hyvää.
- KauKe--
JotainMuutaKuinKeKoSi kirjoitti:
Keskusta, kokoomus ja siniset... Nehän jo leikkauksillaan pilasivat köyhien, työttömien, ym. vähävaraisten elämän. Nyt on annettava muille mahdollisuus yrittää korjata sen mitä korjattavissa on. Taloudesta ja sen kehityksestä annetut ennusteet eivät kylläkään lupaa jatkossa hyvää.
Väitätkö että sillä pilattiin työttömien elämä, kun järjestettiin heille 140,000 uutta työpaikkaa. Näin hekin saavat paremman elämän itselleen, sekä pääsevät osallistumaan yhteiskunnan ylläpitoon, verojen muodossa. Kuten muutkin normaalit ihmiset, sillä vain sossu-komukat ovat yhteiskunnan varojen suurkuluttajia.
Kaikkien muiden puolueiden kannattajat, ovat noiden varojen suuria maksumiehiä.
Että vasurit saavat makoilla ja räkiä kattoon, korvauksia odotellessa. - JMKKK
KauKe-- kirjoitti:
Väitätkö että sillä pilattiin työttömien elämä, kun järjestettiin heille 140,000 uutta työpaikkaa. Näin hekin saavat paremman elämän itselleen, sekä pääsevät osallistumaan yhteiskunnan ylläpitoon, verojen muodossa. Kuten muutkin normaalit ihmiset, sillä vain sossu-komukat ovat yhteiskunnan varojen suurkuluttajia.
Kaikkien muiden puolueiden kannattajat, ovat noiden varojen suuria maksumiehiä.
Että vasurit saavat makoilla ja räkiä kattoon, korvauksia odotellessa.Sinä muiden kepu-uskovaisten tapaan näet vain luvun 140 000, mutta et sitä mitä se pitää sisällään. Työllistyneistä iso osa on tunti- ja pätkätyöläisiä, ja siitä saadulla tulolla ei elä. He joutuvat anomaan Kelasta ja sossusta tukea, että pärjäisivät edes jotenkin. Onko sekin sossukomukoiden syytä?
Luulisi sinun tietävän ja tajuavan, että muutkin käyvät työssä kuin "kaikkien muiden puolueiden kannattajat" ja siten hekin ovat maksumiehiä ja -naisia.
Voisitko jotenkin totena osoittaa, että työttömille järjestettiin keskustan, kokoomuksen ja sinisten toimesta 140 000 työpaikkaa? Työmarkkinat elpyivät talouden kasvun myötä ja Suomen talouden kasvun merkittävin tekijä oli maailman talouden kasvu. Ei Sipilän hallitus, kuten moni virheellisesti luulee. Sipilän hallituksen toimista ei juurikaan ollut hyötyä, tutkijat sanoivat.
- SH-68
En ymmärrä mihin aloittaja perustat väitteesi tästä kokoonpanosta. Kyllä todennäköisemmältä vaikuttaa ennuste, että SDP, Vas. ja Vihreät muodostavat hallituksen esim. Keskustan kanssa. Ihmiset ovat tässä viime vuosina saaneet huomata, että (talous) oikeistopuolueiden äänestämisellä ei saanut kuin leikkauksia, leikkauksia, leikkauksia. Kuolleita vanhuksia, kiireisempää työelämää, karsittuja palveluita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2882397Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1372137Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132018- 1671508
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala448775- 50625